eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Eko niedźwiedź przed ostrołęckim ratuszem. Można „nakarmić” go nakrętkami [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5389

Ostrołęka ma w swoim herbie niedźwiedzia. Takie samo zwierze, tyle, że stalowe, stanęło przed ratuszem i czeka na napełnienie plastikowymi nakrętkami. To nowy pomysł władz miasta na promocję segregacji odpadów i postaw ekologicznych.

 Stalowy pojemnik na plastikowe nakrętki, kształtem nawiązujący do niedźwiedzia, który znajduje się również w herbie naszego miasta, przygotowany został w ramach kampanii #nakręconaOstrołęka. Jest to akcja polegająca na zbieraniu plastikowych zakrętek na rzecz potrzebujących ostrołęczan.

 Oprócz realnej pomocy, akcja ma także wymiar ekologiczny. W ten sposób możemy uczyć dzieci segregacji odpadów. Butelkę plastikową bez zakrętki łatwiej zgnieść i zajmie mniej miejsca w pojemniku na śmieci. Firmy recyklingowe z zebranych zakrętek wykonują surowiec wtórny przetwarzany na doniczki, wiadra, łopaty czy worki na śmieci.

- czytamy w komunikacie prasowym ostrołęckiego ratusza.

 Konstrukcję na zlecenie władz miasta przygotowali pracownicy CKZ i MZOSTiIT. Jeśli i Wy chcielibyście, aby taki niedźwiedź zagościł w waszej okolicy, możecie zgłaszać swoje pomysły bezpośrednio do ratusza.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×