eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ekologicznie i świątecznie. Konkurs na eko-kartkę rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dzieci z dwóch ostrołęckich przedszkoli wzięły udział w ciekawej inicjatywie łączącej tradycję i ekologię. Taka piękna i niepowtarzalna, bo wykonane własnoręcznie przez dzieci, eko-kartka ze świątecznymi życzeniami z pewnością przyjemniej będzie się czytała każdemu, kto ją otrzyma.

Jednym z nieodłącznych elementów każdych świąt są kolorowe kartki z życzeniami rozsyłane każdemu, z kim łączą nas ciepłe i przyjazne relacje. W zapomnienie odchodzą już produkowane masowo pocztówki ze skopiowanymi z internetu wierszykami. Obecnie wybierając świąteczną kartkę chętniej sięgamy po coś oryginalnego, wykonanego własnoręcznie. Dodatkowo do przygotowania pięknej pocztówki wcale nie potrzeba zbyt wielu produktów, a wpisując się w szeroko rozumiane pojęcie recyklingu, można do dekoracji wykorzystać niemal wszystko co mamy pod ręką. Taka odręcznie “skrojone” eko-kartka sprawi odbiorcy większą frajdę.

Z ciekawą inicjatywą nastawioną na podtrzymanie tradycji i kreowanie ekologii wychodzi Spółdzielnia Mieszkaniowa Centrum i Rada Osiedla Centrum. We współpracy ze stowarzyszeniem Mazowieckie Inicjatywy Społeczne i Fundacją Orlen przygotowano konkurs na świąteczną eko-kartkę, do którego zaproszone zostały ostrołęckie przedszkola. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu kartki z życzeniami wpisującej się w szeroko rozumiane pojęcie ekologii i recyklingu.

W konkursie udział wzięli wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 1 “Kraina Uśmiechu” i Przedszkola Miejskiego nr 9 “Bajkowa Kraina”. Kreatywność i artyzm wykonanych przez dzieci prac zachwyca. Każda z eko-kartek jest wyjątkowa i niepowtarzalna, wykonując ją każdy z autorów dał z siebie to, co najlepsze. Z pewnością tak przesłane świąteczne życzenia będzie czytało się znacznie milej.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się w piątek 16 grudnia. Nagrody młodym twórcom wręczali przedstawiciele SM Centrum - Jakub Frydryk (prezes zarządu), Daniel Prus (wiceprezes), Ryszard Borkowski i Dariusz Płoski (przedstawiciele Rady Nadzorczej SM Centrum), Przemysław Drabort - reprezentujący Radę Osiedla Centrum oraz Mariusz Mierzejewski ze stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.

Nagrody, które otrzymali laureaci konkursu dofinansowała Fundacja Orlen, Spółdzielnia Mieszkaniowa Centrum oraz Rada Osiedla Centrum. Koordynatorem projektu było stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×