zdjecie 1233
zdjecie 1233
zdjecie 1233
2020-08-18T11:26:56+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ekspresowa diagnostyka koronawirusa dostępna w ostrołęckim szpitalu [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
1
6

Już w kilka minut od przeprowadzonego badania, pacjent, który trafi do ostrołęckiego szpitala z podejrzeniem zakażenia Covid-19 zostanie zdiagnozowany pod kątem dalszych działań. Ekspresową i skuteczną diagnostykę umożliwia najnowocześniejszy sprzęt, który dziś oficjalnie oddano do użytku.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce został dziś oficjalnie oddany do użytkowania nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany do szybkiej i profesjonalnej diagnostyki pacjentów pod kątem zakażenia Covid-19. Jest to funkcjonujący w odrębnym pawilonie rezonans magnetyczny i sprzęt RTG. Pawilon ten, który powstał zaledwie w kilka tygodni znajduje się przy wejściu na oddział zakaźny, tuż obok pneumatycznych namiotów, gdzie „obsługiwani” są pacjenci z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Takie rozwiązanie daje możliwość oddzielenia tzw. „pacjentów covidowych” od innych osób hospitalizowanych w szpitalu czy trafiających do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, bez konieczności czasowego wstrzymywania pracy całej jednostki czy oddziału, na który trafił pacjent.

Otwieramy obiekt, który służy na dzień dzisiejszy tylko i wyłącznie pacjentom z Covid-19, po to aby zaoszczędzić tak na prawdę czasu hospitalizacji pacjenta i niepotrzebnego zamknięcia szpitala. Szpital w momencie obecnym jak przyjmuje pacjenta z Covid-19 i musimy go zdiagnozować, muszą być zamknięte ciągi komunikacyjne. Trwa to około czterech godzin. Dla nas największym problemem jest to, że w tym momencie, gdy szpital jest zamknięty po to, żeby przewieźć jednego pacjenta i go zdiagnozować, nie może świadczyć usług medycznych swoim pacjentom w zagrożeniu życia.
- mówi dyrektor szpitala w Ostrołęce, Paweł Natkowski.Ostrołęcki szpital był jedną z pierwszych placówek w Polsce, która zaproponowała tego typu rozwiązanie polegające na budowie oddzielnego pawilonu służącego diagnozie pacjentów z koronawirusem funkcjonującego w pobliżu SOR i izby przyjęć oddziału zakaźnego.

Budowa, zakup sprzętu i wdrożenie tej metody diagnostyki pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem nie byłoby możliwe bez wydatnego wsparcia sponsorów, wśród których był m.in. Samorząd Województwa Mazowieckiego, koncern PKN Orlen czy Spółdzielnia Mleczarska Piątnica.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×