zdjecie 3111
zdjecie 3111
2018-03-03T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Elżbieta Lanc chwali ostrołęcki Meditrans

REKLAMA
Elżbieta Lanc
REKLAMA
1
4
9

Jednym z gości podczas czwartkowego podpisania umowy na budowę budynku wraz z zapleczem dla potrzeb stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej była Elżbieta Lanc - członek zarządu województwa mazowieckiego. W siedzibie ostrołęckiego Meditransu nie zabrakło pochwał dla działalności tej jednostki.

Podpisanie umowy odbyło się 1 marca w Ostrołęce. - Ważną pozycją jeżeli chodzi o nasz budżet są wydatki na ochronę zdrowia. Bardzo się cieszę, że w Ostrołęce możemy mówić, że dbamy o zdrowie, infrastrukturę i opiekę nad pacjentami. W budżecie na 2018 rok są zadeklarowane środki w wysokości ponad 20 mln na szpital wojewódzki w Ostrołęce. Te środki będą służyły przede wszystkim pacjentom. Ważnym zadaniem jest również rehabilitacja kardiologiczna, bo problemów z chorobami serca jest coraz więcej. Ostrołęcki Meditrans świadczy usługi na najwyższym poziomie i dobrze gospodaruje środkami. To jest miarą pracy całej tutejszej załogi - mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Na budowę nowej stacji oczekiwania zespołów ratowniczych w Ostrowi Mazowieckiej z budżetu wojewódzkiego przeznaczone będzie 1,7 mln zł. - Budowa nowej siedziby stacji to ważne zadanie. Od tego jak szybko karetka dotrze do pacjenta i w jakich warunkach pracują lekarze, sanitariusze, opiekunowie medyczni zależy jak szybko pomoc zostanie udzielona pacjentowi. Mamy mądrego partnera, jakim jest starosta ostrowski, bez szybkości działania ta inwestycja nie byłaby tak sprawnie przeprowadzona. Oczywiście te 1,7 mln to ważny zastrzyk dla Meditransu, bo prawdopodobnie bez tego budowa nowej siedziby byłaby nie możliwa - dodała Lanc.

Gość specjalny podpisania umowy w siedzibie Meditransu przyznała, że kilka lat temu byłoby ciężko o przekazanie środków na wykonanie tego typu inwestycji. - Kiedy zaczęłam pracę w samorządzie województwa, trudno było mówić o środkach na drogi czy ochronę zdrowia. W ubiegłym roku w rankingu województw zajęliśmy 1. miejsce wśród województw dedykujących środki finansowe na ochronę zdrowia. To co zrobimy tu i teraz jest najważniejsze. Tylko porozumienie całej wspólnoty samorządowej powoduje, że tak można tymi środkami dysponować - kończy.

Relację z podpisania umowy znajdziesz w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
×