eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Energa Elektrownie Ostrołęka informuje o możliwym hałasie w najbliższych dniach

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 7732
W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Energa Elektrownie Ostrołęka w dniach od 2 do 8 lipca występować może podwyższone natężenie hałasu spowodowane tzw. „dmuchaniem kotła”.

„Energa Elektrownie Ostrołęka SA informuje, że w dniach 2 - 8 lipca br. w związku z prowadzonymi  pracami modernizacyjnymi przewiduje się tzw. „dmuchanie kotła” OP-650 nr 1. Proces ma na celu usunięcie zanieczyszczeń eksploatacyjnych i montażowych z wewnętrznych powierzchni ogrzewalnych kotła metodą przedmuchiwania parą i jest konieczny do uruchomienia bloku po remoncie.

Zakłada się przeprowadzenie dwóch cykli dmuchania w ciągu doby, rano i wieczorem tj. w godzinach 7:00 – 9:00 oraz 18:00 – 20:00. Wydmuch pary z największą wydajnością będzie trwał przez ok. 30 min dla każdego cyklu.

POMIMO PODJĘTYCH DZIAŁAŃ PREWENCYJNYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI
ZASTOSOWANIA SPECJALISTYCZNYCH TŁUMIKÓW HAŁASU ISTNIEJE
PRAWDOPODOBIEŃSTWO WYSTĄPIENIA PODWYŻSZONEGO POZIOMU HAŁASU” - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Energa Elektrownie Ostrołęka.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9  10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×