2021-03-10T10:03:24+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

ENERGA Oświetlenie oferuje lampy UV-C zabijające m.in. koronawirusy [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA

Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, aktywnie włącza się w zwalczanie zagrożenia pandemicznego. Spółka oferuje lampy UV-C niszczące strukturę bakterii, drobnoustrojów, pleśni i – co najważniejsze, wirusów, w tym wirusa SARS-COV-2.

 Promieniowanie ultrafioletowe UV-C, które stanowi część spektrum światła o długości fali od 100 do 280 nm (nanometrów), ma zdolność eliminacji wirusów z naświetlanych powierzchni, jak i z powietrza. Jak to działa? Wirusy zawierają kwasy nukleinowe DNA lub RNA, które po przedostaniu się do komórek człowieka lub zwierząt powodują trwałe zmiany genetyczne. Promieniowanie UV-C działa bezpośrednio na DNA i RNA wirusa, zmieniając jego strukturę chemiczną i w efekcie „obezwładniając” go. Już kilka sekund po ekspozycji powierzchni na ultrafiolet typu UV-C niemal wszystkie bakterie i wirusy, w tym SARS-COV-2, stają się nieszkodliwe dla człowieka.

zdjecie 300

 Groźne dla wirusa, bezpieczne dla człowieka

 Dzięki staraniom specjalistów ds. oświetlenia udało się stworzyć lampę nie tylko skuteczną w likwidowaniu zagrożenia wirusowego, ale także całkowicie bezpieczną dla ludzi. Dotychczas urządzenia emitujące tego rodzaju promieniowanie były najczęściej używane w godzinach nocnych lub w pustych pomieszczeniach, ponieważ samo w sobie bezpośrednie promieniowanie UV-C jest szkodliwe dla człowieka.

 Lampy oferowane przez Energę Oświetlenie to lampy przepływowe typu Flow. Specjalna konstrukcja sterylizatora lamp nie wymaga opuszczania pomieszczenia podczas jego pracy. Skażone powietrze zasysane jest przez otwory wlotowe do komory dezynfekującej i poddawane jest działaniu skoncentrowanego promieniowania UV-C, powodując natychmiastową eliminację wirusów i bakterii. Zdezynfekowane powietrze opuszcza urządzenie przez wylotowe otwory wentylacyjne. Ruch powietrza wymuszony jest dzięki zastosowaniu wentylatora. Lampa emitująca promieniowanie UV-C jest okryta specjalną osłoną z odbłyśnikiem, przez co wirusobójcze promieniowanie nie jest emitowane na zewnątrz, a urządzenie jest zupełnie nieszkodliwe dla wzroku czy skóry.

 – Aby dezynfekcja przy pomocy promieniowana UV-C była skuteczna, należy starannie dobrać moc i rodzaj promienników. Ważne jest także odpowiednie rozmieszczenie tych urządzeń. Dzięki temu rozwiązaniu możemy znacząco poprawić warunki mikrobiologiczne np. w miejscu pracy. Naszą ofertą zainteresowali się już pierwsi klienci

– mówi Marcin Stojek, wiceprezes Zarządu Energi Oświetlenia.

 Gdzie zastosować lampy UV-C?

 To rozwiązanie polecane jest zwłaszcza do miejsc, w których może przebywać jednocześnie wiele osób. To m.in. placówki medyczne, biura, szkoły, hotele itp. Lampy dezynfekcyjne UV-C są przeznaczone nie tylko do stałego montażu – można je przenosić do różnych pomieszczeń, w zależności od aktualnych potrzeb.

 

Źródło: ENERGA
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×