2010-12-30T12:52:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Energa rozwija współpracę z Ostrołęką: Będzie największy park zabaw w mieście (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
Zarząd Grupy Energa i prezydent Janusz Kotowski podczas podpisywania porozumieniaZarząd Grupy Energa i prezydent Janusz Kotowski podczas podpisywania porozumienia
REKLAMA

Zarząd Grupy Energa i prezydent Ostrołęki podpisali porozumienie w sprawie przygotowania koncepcji oraz realizacji największego w mieście parku zabaw dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta obie strony potwierdziły także wolę dalszej, wszechstronnej współpracy.

Ze strony Grupy Energa podpisy złożyli Mirosław Bieliński, prezes Zarządu Energi i Roman Szyszko, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych oraz Ryszard Niedziółka, prezes zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka i Krzysztof Czaplicki, członek zarządu.

Porozumienie przewiduje, iż Energa oraz należąca do Grupy spółka Energa Elektrownie Ostrołęka sfinansują budowę kompleksu rekreacyjnego, który składać się będzie z nowocześnie urządzonego placu zabaw dla dzieci i młodzieży oraz strefy relaksu dla dorosłych. Projekt kompleksu powstanie na podstawie prac plastycznych dzieci z Ostrołęki, które podczas przeprowadzonego przez Grupę Energa konkursu przedstawiły swoją wizję wymarzonego placu zabaw. Obecnej trwają konsultacje nad przygotowaną przez Urząd Miasta koncepcją zagospodarowania terenu, na którym będzie zbudowany park.  Po akceptacji tej koncepcji przez zespół złożony z przedstawicieli Grupy Energa, miasto przystąpi do realizacji przedsięwzięcia.

- Cenimy sobie współpracę z  Energą. Cieszymy się, że jedna z największych firm w naszym regionie, wiąże swoje plany rozwojowe z Ostrołęką, bo to bezpośrednio przekłada się na rozwój miasta i kurpiowszczyzny. Podczas spotkania z zarządem Energa potwierdziliśmy wolę dalszej współpracy i wsparcia dla nowych inwestycji energetycznych w Ostrołęce, w tym - szczególnie dla nas ważnej - budowy bloku o mocy 1000 MWe - powiedział Janusz Kotowski, Prezydent Miasta Ostrołęka. - Cieszy nas, że inwestor dba nie tylko rozwój firmy, ale angażuje się także w życie lokalnej społeczności.

- Ostrołęka to ważny punkt na mapie działalności Grupy Energa. To tutaj znajduje się elektrownia, która jest jedną z wiodących spółek w Grupie. Z Ostrołęką wiążemy także plany rozwojowe, których realizacja oznacza dla miasta między innymi nowe miejsca pracy czy większe wpływy do budżetu z tytułu podatków i opłat - podkreśla Mirosław Bieliński, prezes Energa.

Budowa nowego bloku elektrowni w Ostrołęce to jedna ze sztandarowych inwestycji Grupy Energa, zapisana w jej strategii rozwoju na lata 2009-2015. Spółka zakończyła już fazę projektowo-dokumentacyjną tej inwestycji. Obecnie oczekuje na pozwolenia na budowę. Nowy blok węglowy został umieszczony na liście infrastruktury krytycznej (priorytetowych elementów) Krajowego Systemu Elektroenergetycznego Polski, stworzonej przez Ministerstwo Gospodarki ze względu na zasadniczy wpływ na stabilność pracy KSE w centralnej i północno-wschodniej Polsce.

Jest to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych projektów inwestycyjnych w systemowe źródła wytwórcze w Polsce, praktycznie jedyny w tej części kraju najbardziej narażonej na skutki deficytu energii elektrycznej.  

Energa i PSE-Operator na podstawie zawartej w 2008 roku umowy o przyłączeniu nowego bloku do krajowej sieci przesyłowej, realizują  inwestycje budowy linii 400 KV Ostrołęka-Narew i Ostrołęka-Olsztyn oraz modernizacji stacji elektroenergetycznej Ostrołęka. Trwają rozmowy z inwestorami strategicznymi oraz instytucjami finansowymi zainteresowanymi  udziałem w tym przedsięwzięciu.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 : Wymarzony plac zabaw - fina? konkursu
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×