2020-03-07T12:31:31+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Energa wspiera ZSZ 3 w Ostrołęce. Nowy sprzęt komputerowy i odzież ochronna

REKLAMA
fot. Grupa Energafot. Grupa Energa
REKLAMA
5
9
21

Energa dba o kształcenie kadry technicznej przygotowującej się do pracy w energetyce. W Ostrołęce spółka eksploatująca Elektrownię B współpracuje ze szkołą zawodową – m. in. wspomaga w wyposażeniu nowoczesnej pracowni dla klas o profilu Technik Energetyk.

Energa Elektrownie Ostrołęka SA w imieniu Fundacji ENERGA przekazała sprzęt komputerowy do pracowni szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce oraz odzież ochronną dla uczniów klas patronackich. W placówce oświatowej, w ramach współpracy, realizowany jest projekt  wykonania oraz wyposażenia pracowni warsztatowej dla klas o profilu Technik Energetyk. Celem tych działań jest zniwelowanie luki pokoleniowej i kompetencyjnej w branży energetycznej oraz zapewnienie  w przyszłości wykwalifikowanych kadr do spółek Grupy Energa.
 
Energa Elektrownie Ostrołęka SA objęła opieką oddział szkolny kształcący w zawodzie Technik Energetyk. W ubiegłym roku Elektrownia Ostrołęka B ufundowała stypendium dla ucznia klasy patronackiej za najlepsze wyniki w nauce, natomiast 5 marca br., spółka przekazała 21 zestawów komputerowych oraz 41 kompletów odzieży ochronnej do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce.
 
- W ramach współpracy ze szkołą przekazaliśmy sprawnie działające komputery, które pozwolą uczniom nabyć kompetencje i umiejętności dostosowane do potrzeb rynku pracy – powiedział Leszek Kowalski, prezes zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka SA. - Zapewniliśmy również uczniom klas patronackich odzież ochronną, aby  młodzi ludzie mogli w sposób bezpieczny zdobywać wiedzę przekazywaną podczas ćwiczeń praktycznych.
 
POWSTAJE NOWOCZESNA PRACOWNIA
 
Dla zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia oraz przygotowania uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, Energa objęła mecenatem realizację projektu pracowni eksploatacji instalacji i urządzeń energetyki cieplnej zlokalizowanej w budynku ZSZ nr 3. Realizacja projektu planowana jest pod koniec marca 2020 roku. 
 
- Zależy nam, aby uczniowie opuszczając mury naszej szkoły, posiadali wiedzę i umiejętności do wykonywania przyszłej pracy zawodowej. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Energi uczniowie klas energetycznych  będą mogli zdobywać wiedzę praktyczną w pełni przystosowanej i wyposażonej w niezbędny sprzęt pracowni technicznej nauki zawodu – mówi Anna Dudzic, p.o. dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce.
 
LUKA POKOLENIOWA I KOMPETENCYJNA
 
W ostatnich latach nie tylko w sektorze energetycznym, ale również w innych gałęziach przemysłu zaobserwowano proces starzenia się kadry pracowniczej. Z roku na rok, coraz bardziej uwidaczniają się dysproporcje w strukturze wiekowej.
 
- W Elektrowni Ostrołęka B proces przygotowania pracownika na stanowiskach produkcyjnych trwa od 9 miesięcy a nawet do 3 lat, dlatego zależy nam, aby przyszły pracownik miał już podstawy, które można rozwijać. I takie podstawy z pewnością będą mieli absolwenci klasy o profilu energetycznym – wyjaśnia Katarzyna Kamińska, wiceprezes Energa Elektrownie Ostrołęka SA.
REKLAMA
Więcej o: Energa, Ostrołęka, ZSZ 3
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×