zdjecie 7844
zdjecie 7844
2017-05-18T18:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Energa wybuduje w Ostrołęce nie tylko elektrownię [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główneDaniel Obajtek
REKLAMA
13
8
9

Grupa Energa zainwestuje w Ostrołękę - takie wnioski wyciągnąć można z czwartkowej konferencji prasowej, w której udział wzięli m.in. prezes Energa SA Daniel Obajtek, prezydent Janusz Kotowski i poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. W planach, oprócz powstania elektrowni, jest dofinansowanie m.in. modernizacji starego mostu na Narwi oraz przebudowy ulicy Krańcowej.

Inwestycje w infrastrukturę...

Podczas spotkania podkreślano, że nowa elektrownia w Ostrołęce jest szansą na rozwój całego regionu, nie tylko miasta. Inwestycja ma zapewnić miejsca pracy przy budowie i eksploatacji elektrowni, a także zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Podczas spotkania prezes Energi zapowiedział, że firma oprócz inwestycji w nowy blok energetyczny planuje także wsparcie modernizacji starego mostu na Narwi, którym biegnie ul. Mostowa oraz gruntowną przebudowę ul. Krańcowej. To inwestycje ważne dla lokalnych społeczności.

Daniel Obajtek, który wcześniej spotkał się z pracownikami istniejącej Elektrowni B zapewnił, że nowa elektrownia nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy, a oni sami obsługują dziś jedne z najsprawniejszych w Polsce bloków klasy 200 MWe. - Jesteście specjalistami stanowiącymi o sile naszej firmy, naszym największym kapitałem. Na pewno będziemy inwestować w rozwój ludzi, którzy pracują z zaangażowaniem i dobrze rzetelną, ciężką pracę  – mówił Daniel Obajtek.

Energa zakończyła niedawno modernizację ostatniego z trzech bloków Elektrowni Ostrołęka B. Obecnie posiadają one łączną zainstalowaną moc zwiększoną do 681 MW. Ponadto wyposażone są w instalacje produkujące ciepło sieciowe i parę technologiczną dla mieszkańców i odbiorców przemysłowych. Dzięki inwestycjom bloki spełniają surowe normy środowiskowe, a możliwy czas ich eksploatacji wydłużył się.

... i inwestycje w ludzi

- Zarząd Energa SA w Gdańsku jest niezwykle otwarty i życzliwy na współpracę z regionem i miastem. Dziękuję prezesowi Obajkowi za tą współpracę, bo zarząd pod pana kierownictwem po partnersku z nami rozmawia. Odczuwamy to wsparcie, będzie ono niezwykle cenne - mówił poseł Arkadiusz Czartoryski.

Jak usłyszeliśmy na konferencji prasowej, Energa ma zmienić finansowanie i wspomaganie sportu. Padła deklaracja wycofania się ze sponsorowania klubów, które nie prowadzą drużyn młodzieżowych, a są złożone z seniorów i to niekiedy zawodników przyjezdnych. Jeżeli taki plan wejdzie w życie, może to oznaczać kłopoty dla lokalnej drużyny siatkówki, która występuje pod nazwą Energa Ostrołęka w II lidze seniorów. Więcej szczegółów jednak nie padło, poza tym, że Energa chce inwestować w młodzież, a przejawem tego ma być m.in. rozgrywany w najbliższą niedzielę w Ostrołęce turniej wojewódzki Energa Basket Cup.

- Chcemy wspomagać tych, którzy najbardziej potrzebują i którzy nie mają szans na taki start. Bardziej wolimy wyposażyć szkołę czy klub w jakiś sprzęt, z którego będą mogły korzystać dzieci - powiedział jeden z przedstawicieli Energi na konferencji prasowej.

Z inicjatywy władz miasta od września w ZSZ 3 w Ostrołęce powstanie klasa o profilu elektroenergetycznym. Energa zapowiedziała, że będzie ją wspierać organizując m.in. staże, stypendia i pomoce naukowe. Firma chce w ten sposób wykształcić pokolenie energetyków o kompetencjach najbardziej odpowiadających jej aktualnym potrzebom.

Fragmenty konferencji prasowej znajdziecie Państwo na poniższym wideo.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Galeria
Kino JANTAR
×