2020-03-16T20:03:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Epidemia uderza w branżę hotelarską. Jak jest w Ostrołęce i okolicach? "Decyzja nie była łatwa"

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Z powodu zagrożenia epidemicznego zamknięte są miejsca rozrywki, ale wciąż pracować mogą hotele - wypełniając zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. W Ostrołęce można jeszcze zarezerwować miejsca noclegowe, choć coraz więcej hoteli decyduje się na zawieszenie działalności.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa mocno uderzyła w branżę hotelarską. W sieci można bez trudu znaleźć relacje właścicieli hoteli, którzy liczą straty po tym, jak odwoływane są rezerwacje, a pokoje świecą pustkami.

Wielu hotelarzy nie zamyka jednak działalności na czas zagrożenia epidemicznego. W Ostrołęce i okolicach niektóre hotele i hostele wciąż działają. Ale są też takie, które zawiesiły działalność.

- Niniejsza decyzja nie była dla nas łatwa, ale została podyktowana przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo - naszych Gości, pracowników, ich rodzin oraz partnerów handlowych - poinformowano na facebookowym profilu hotelu w Krukach k. Ostrołęki, który również zawiesił działalność. A warto dodać, że ta działalność to nie tylko hotel, ale też SPA i restauracja.

Jak informuje Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej, nieczynny jest też Hostel Fortis przy ulicy Witosa. Decyzja o zawieszeniu działalności ogłoszona została w poniedziałkowy poranek. 

Wciąż jednak w Ostrołęce bez trudu można zarezerwować miejsca noclegowe w niektórych placówkach świadczących usługi hotelarskie. Muszą one dostosować się do zaleceń GIS, zwracając szczególną uwagę na higienę. Jeżeli posiadają restauracje, nie mogą one działać, a jedynie dostarczać posiłki klientom do pokoi.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2