eOstroleka.pl
Region,

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich

REKLAMA
zdjecie 6501
REKLAMA
zdjecie 6501
Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY". Główną jego ideą jest integracja środowiska osób z niepełnosprawnością oraz aktywizacja społeczności lokalnej.

Festiwal, to impreza, która z roku na rok, coraz mocniej wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Łomży i świadomość mieszkańców, nie tylko miasta, ale i regionu. Cała idea zrodziła się kilka lat temu. - Pomysł wywodzi się z fascynacji i wiary w terapię przez sztukę, która aktywizuje osoby i wydobywa tkwiące w ich potencjały. Osoby wykluczone społecznie, z niepełnosprawnością, jak również te posiadające niską samoocenę, aby aktywnie uczestniczyć muszą przede wszystkim uwierzyć w swoje możliwości – mówi Katarzyna Kuklińska, prezes Stowarzyszenia Ludzi Społecznie Naznaczonych JA i TY, które jest głównym organizatorem wydarzenia.

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY" potrwa do 11 września. W programie oprócz licznych pokazów filmowych przewidziane są także wystawy fotograficzne i malarskie, koncerty muzyki instrumentalnej czy kabarety. Warto dodać, iż podczas tegorocznej edycji przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży. - Realizować będziemy to w formie loterii, która odbędzie się trzeciego dnia festiwalu, podczas koncertu plenerowego. Wówczas zostanie po raz pierwszy w naszym mieście wykonany "flash mob" na bazie Zumby – informuje Kuklińska.

4. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY" startuje w czwartek 8 września 2016 r.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×