eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ewakuacja mieszkańców na osiedlu Stacja zakończona. Niewybuchy wywieziono na poligon [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Nawet do tysiąca mieszkańców osiedla Stacja ma być ewakuowanych z domów po odnalezieniu dziś niewybuchów podczas prac ziemnych wykonywanych na ulicy Magazynowej w Ostrołęce. Ewakuowany obszar znajduje się w promieniu około 800 metrów od niebezpiecznego znaleziska.

 
Niewybuchy – 5 pocisków moździerzowych kalibru 76 mm i mina przeciwpiechotna – zostały znalezione podczas prac ziemnych związanych z wykonaniem przyłącza wodociągowego do prywatnej nieruchomości.
 
„W związku z tym, na czas usunięcia przez saperów niewybuchu, z okolicznych budynków w promieniu 800 metrów od odkrytego niewybuchu ewakuowanych ma być ok. 1000 osób, które skierowane zostały do Szkoły Podstawowej Nr 3. Na czas podjęcia pocisku będzie zamknięta ulica Słowackiego na odcinku od ul. Składowej do ulicy Kościuszki w Rzekuniu.” - czytamy w oficjalnym komunikacie biura prasowego Urzędu Miasta w Ostrołęce.
 
Na miejscu są już saperzy, teren znaleziska zabezpieczają funkcjonariusze policji. W ewakuacji mieszkańców pomagają m.in. strażnicy miejscy i straż pożarna.
 
AKTUALIZACJA:
 
Przed godz. 16:00 ewakuacja została odwołana. Patrol saperski w asyście ostrołęckiej policji odjechał na poligon, gdzie niewybuchy zostaną zdetonowane. Przejazd przez zatłoczone w godzinach szczytu miasto przebiegał bez problemów.
 
- Zaledwie kilka minut ostrołęccy policjanci odprowadzili patrol saperski, który podjął znalezione niewybuchy do granic naszego miasta. Ruch w rejonie zdarzenia został już przywrócony, a mieszkańcy dzięki bardzo sprawnie przeprowadzonej akcji mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów. Dziękujemy mieszkańcom za bardzo dobrą współpracę – mówi podkom. Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×