Fałszywy alarm bombowy w Prokuraturze [ZDJĘCIA]
Ewakuacja w centrum miasta z powodu alarmu o ładunku bombowym w budyku prokuratury/fot. eOstrołęka.plEwakuowano ludzi z okolicznych budynków.
Podobne e-maile wysłano do innych prokuratur na terenie kraju m.in. Jeleniej Górze, Koszalinie, Warszawie, Chrzanowie, Chorzowie i Katowicach.
Jak się później okazało były to fałszywe alarmy. Policja szuka sprawców niewybrednego żartu.
- Około godziny 9:30 dostaliśmy informację, że w budynku Prokuratury Okręgowej przy ul. Kościuszki w Ostrołęce może znajdować się ładunek wybuchowy. Każdą taką sytuację traktujemy zawsze z najwyższą powagą, w związku z czym wszczęte zostały procedury przewidziane na tego typu sytuacje. Ewakuowano m.in. cały budynek oraz okoliczne domy, poinformowano pozostałe służby i zabezpieczono całą ulicę Kościuszki. W tej chwili na miejscu pracują policjanci ze wszystkich wydziałów. Sprawdzamy bardzo dokładnie przy użyciu m.in psa do wykrywania ładunków wybuchowych - relacjonował nam w trakcie trwania akcji Tomasz Żerański z zespołu prasowego KMP w Ostrołęce.
Posłuchaj nagrania:



Zobacz również
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 29 | 30 | 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 | 1 | 2 |




1
6
13
20