eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ferie na Mazowszu!

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Już 15 stycznia dzieci i młodzież z Mazowsza zaczynają długo wyczekiwane ferie zimowe. Jak co roku mazowieckie instytucje kultury stanęły na wysokości zadania i przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego województwa. O to by „zima w mieście” nie było nudna zadbają między innymi Muzeum Kultury Kurpiowskiej i Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce.

Uczniowie szkół z naszego regionu w tym roku jako pierwsi będą cieszyć się dwutygodniową przerwą od nauki, razem ze swoimi rówieśnikami z województwa dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego.

Zima w mieście 

– Ferie zimowe to z jednej strony dwutygodniowy okres beztroski i odpoczynku, tak wyczekiwany przez nasze pociechy, z drugiej, spore wyzwanie dla rodziców. Tym bardziej jeśli ten czas przyjdzie dzieciom spędzać w domu. Nie muszą to być jednak dwa tygodnie spędzone przed telewizorem czy komputerem. Dzięki ofercie naszych instytucji kultury, ten czas wcale nie musi nudny i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – mówi Elżbieta Lanc, członkini zarządu samorządu Mazowsza.

Uczniowie z subregionu ostrołęckiego mogą skorzystać z wielu atrakcji. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach na „Ferie z biblioteką!” zaprasza Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce. W dniach 15-26 stycznia w godzinach 11-13:00 organizatorzy zapraszają na dzieci w wieku 6-10 lat na bezpłatne warsztaty z organizatorami. Program obejmuje m.in.: zajęcia plastyczne i konstruktorskie, zabawy ruchowe, gry planszowe i liczne konkursy.

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie zabrać dziecko i jak wykorzystać czas zimowych ferii. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają w góry i zostają w domu, mazowieckie instytucje kultury przygotowały wiele atrakcji. Interesujące zajęcia, warsztaty plastyczne, kulinarne oraz konkursy i zabawy ruchowe to tylko część oferty dla dzieci i młodzieży. A jeśli pozwoli pogoda – a wiele na to wskazuje – organizatorzy zapraszają także na kuligi czy ogniska. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia ciekawych miejsc na Mazowszu – zachęca członkini samorządu Mazowsza Janina Ewa Orzełowska.Z kolei Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce organizuje tegoroczne ferie pod hasłem „Niespodzianki z wycinanki”. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat, przez 2 tygodnie w godzinach 12-14:00, będą mogły tworzyć własne prace w oparciu o tradycyjną, kurpiowską sztukę wycinankarstwa. Zajęcia będą inspirowane aktualną wystawą czasową „Karol Tchorek – (ko)lekcja wycinanek”. Jak zapewniają organizatorzy warsztatów, nie zabraknie także akcentu kulinarnego. Liczba miejsc jest ograniczona, a opłata za udział tygodniowy wynosi 75 złotych od osoby.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×