zdjecie 907
zdjecie 907
2018-01-21T11:48:17+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ferie pełne atrakcji (zdjęcia)

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
4

Ferie zimowe w Ostrołęce nie muszą być nudne. Już pierwszy tydzień pokazał, że młodzież może spędzić czas efektywnie.

Początek ferii w prowadzonych przez tutejszy oddział Placówkach Wsparcia Dziennego rozpoczął się od wizyty Łukasza Chojnowskiego, który w ostrołęckim oddziale TPD odpowiada za prowadzenie strony internetowej.

Przeprowadził on warsztaty,  opowiedział dzieciom jak powstała nasza strona internetowa, czyli jaką drogę przechodzi pomysł na stronę do jego faktycznej realizacji. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda zwykły dzień z życia takiej osoby, jakie są główne zadania, obowiązki. Przedstawione zostały zadania takie jak: analiza zgłoszeń błędów, kontakt z firmą hostingową (w zakresie administrowania systemem i możliwościami zmian), rozwój systemów, naprawa usterek.

Kolejnym punktem spotkania były portale społecznościowe oraz cyberprzemoc. Dzieci dowiedziały się co może im grozić jeśli będą nieumiejętnie korzystać z portali społecznościowych oraz czym jest zjawisko cyberprzemocy. Poznały również zagrożenia wynikające z korzystania z sieci Internet. Po spotkaniu dzieci same wyciągnęły wnioski, że komputer to fajna sprawa, jeżeli zachowa się umiar w korzystaniu z tego urządzenia. Wierzymy, iż nasi wychowankowie w przyszłości staną się świadomymi użytkownikami komputera i Internetu.

15 stycznia w pierwszy dzień Zimowiska dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego z Lelisa były w CKBiiS i uczestniczyły w spotkaniu z pielęgniarką, która przypomniała zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. - Następnie ćwiczyliśmy wiedzę praktyczną na manekinie i na sobie. Po takim pokazie na pewno będziemy wiedzieć jak pomóc drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia, zanim przyjedzie pogotowie - czytamy w relacji.

Dzień później dbyła się wizyta wychowanków do Komendy Miejskeij Policji w Ostrołęce, gdzie dzieci zapoznały się z pracą policjantów oraz  podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy różnych wydziałów. Goście mogli zobaczyć, jakim sprzętem dysponują stróże prawa i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych młodszych cieszył się policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia. Nasi wychowankowie zajrzeli m.in. do: sali konferencyjnej, siłowni, pokoju przesłuchań dla dzieci, odwiedzili salę odpraw i obejrzeli, na czym polega praca na stanowisku dyżurnego policji.

W kolejnym dniu ferii młodzież z naszych Placówek odwiedziła Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Laskowcu. Tu odbyły się zajęcia z kowalstwa. Po krótkim omówieniu czym jest kowalstwo, dzieci zapoznały się ze sprzętem kowalskim oraz obejrzały wykute przedmioty. Potem najstarsi wychowankowie Zakładu Poprawczego pokazali jak przebiega proces kucia podkowy. Po pokazie chętni mogli spróbować swoich sił. Dzięki takim zajęciom młodzież dowiedziała się jak ciężka jest praca kowala.

Następnie młodzież spotkała się z wychowawcą pracującym na co dzień z chłopcami w „Poprawczaku”, który oprowadził ich po placówce – zobaczyli jak, krok po kroku, wygląda procedura przyjęcia do zakładu. Młodzież miała także możliwość odwiedzenia pomieszczeń mieszkalnych podopiecznych. Ważnym punktem spotkania była pogadanka z wychowawcą, który opowiedział kto i dlaczego może trafić do zakładu poprawczego oraz jak wygląda ich codzienne życie.

Więcej zdjęć w galerii Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×