2016-07-18T13:19:00+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Festiwal Narodów w Łomży ŚDM [PROGRAM]

REKLAMA
zdjecie 6394
REKLAMA
zdjecie 6394
26
8
0

Powoli dobiegają końca przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Przebiegały one w oparciu o pracę 24 Centrów Dekanalnych ŚDM, koordynowanych przez Centrum Diecezjalne. Owocem ich posługi jest grupa 516 wolontariuszy, którzy w lutym i marcu br. uczestniczyli w specjalnych szkoleniach. To oni w 13 miejscowościach naszej Diecezji przyjmą, w dniach od 20 do 25 lipca br., gości z 10 krajów, reprezentujących 4 kontynenty. Stanowić będą również trzon diecezjalnej, prawie dwutysięcznej grupy młodzieży, udającej się do Krakowa.

Dzięki staraniom parafii i samorządów, program „Dni w diecezji” został wszechstronnie przygotowany. Goście wraz ze swoimi młodymi gospodarzami skorzystają z propozycji turystycznych, kulturalnych, folklorystycznych, ale przede wszystkim duchowych. Należą do nich wycieczki krajoznawcze, wspólny wolontariat Miłosierdzia, poznawanie siebie nawzajem w trakcie spotkań w grupach dzielenia, wieczory uwielbienia, autoprezentacje multimedialne i artystyczne oraz spotkania indywidualne. Zachęcamy również młodych z tych dekanatów, w których nie będzie gości z innych krajów, aby włączyli się w program, w najbliższym dekanacie, w którym będą goście.

Ukoronowaniem kilku dni radosnych spotkań w parafiach będzie Festiwal Narodów, który odbędzie się w Łomży, w sobotę 23 lipca br. i zgromadzi gości ze wszystkich krajów goszczących w Diecezji. Towarzyszyć im będzie nasza młodzież. Do udziału w Festiwalu Narodów zapraszamy wszystkich Diecezjan. Prosimy Księży Dziekanów, Proboszczów, Wikariuszy, Siostry i Braci zakonnych, Katechetów i pełniących inne posługi, aby w tym dniu przybyli do Łomży z jak największą grupą swoich parafian, zwłaszcza młodzieży. Będzie to niepowtarzalny czas spotkania młodych ze wszystkich krajów goszczących w naszej Diecezji i doświadczenia powszechności Kościoła oraz entuzjazmu i radości wiary.

Program:

Katedra Łomżyńska

godz. 10.00 – medytacja artystyczna o Bożym Miłosierdziu „Na piasku” w wykonaniu Katarzyny Perkowskiej i Witka Wilka oraz opowieść o Katedrze
godz. 11.15 – procesja Młodych Misjonarzy Miłosierdzia (z Symbolami ŚDM oraz flagami narodowymi 11 krajów) z Katedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zakończona przejściem młodzieży przez Bramę Miłosierdzia

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

godz. 12.00 - MSZA ŚW. Festiwalu Narodów, koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Kardynała Gerharda L. Mullera, Prefekta Kongregacji Nauki Wiary, z homilią Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego (księża proszeni są o zabranie alby i stuły koloru białego)
godz. 13.15 – wspólny posiłek na błoniach Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w tym samym czasie spotkanie seminarzystów reprezentujących poszczególne kraje (aula przy dolnym kościele)
godz. 14.00 – plenerowy KONCERT Uwielbienia ”Błogosławieni miłosierni” (na scenie obok Ołtarza Papieskiego), współtworzony przez młodzież z Włoch, Meksyku, Salwadoru, Indii, Francji, USA, Rosji, Litwy, Łotwy i Białorusi oraz przez Zespół ŚDM, Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne i innych.
ok. godz. 17.00 - zakończenie Festiwalu

Dla parafii, które do dnia 1 lipca br. zgłoszą ilość swoich uczestników w Festiwalu, zostaną przygotowane bezpłatnie „torby pielgrzyma”, identyfikatory ŚDM, Przewodniki Pielgrzyma i inne pamiątki. Zgłoszeń należy dokonywać, na e-mail: jczap@interia.pl.

Przed nami zatem Wydarzenie, do którego przygotowywaliśmy się wiele miesięcy. Te swoiste kilkunastodniowe, lipcowe rekolekcje, z udziałem Papieża Franciszka, będą czymś fundamentalnym także dla przemiany naszych serc. Po powrocie z Krakowa, po wakacjach, zobaczymy o wiele więcej niż teraz. Jednak już teraz dostrzegamy wiele dobra, które stało się naszym udziałem w procesie przygotowań do ŚDM. Dziękujemy młodym, pełnym pasji wolontariuszom, ofiarnym i bezinteresownym kapłanom i osobom życia konsekrowanego, którzy zrozumieli znaczenie ŚDM i byli w stanie przeorientować swoje pastoralne myślenie. Szczególne wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy do wszystkich bez wyjątku samorządów, bez nich bowiem niewiele sami moglibyśmy zrobić. Mamy nadzieję, że to dzieło jeszcze bardziej zjednoczy nas wszystkich.

Do zobaczenia w Łomży!

bp. Tadeusz Bronakowski
Ks. Jacek Czaplicki

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×