zdjecie 3423
zdjecie 3423
zdjecie 3423
2021-10-13T14:30:28+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Festyn rodzinny w Tobolicach. Na mieszkańców czekała moc atrakcji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. facebook.pl/Bartosz Podolakfot. facebook.pl/Bartosz Podolak
REKLAMA
3
1
2

W miniony weekend mieszkańcy Tobolic (gmina Rzekuń) bawili się podczas festynu rodzinnego w ramach projektu “Zielone przystanki w Tobolicach”.

Dla uczestników pikniku, który odbył się w niedzielę 10 października na placu przy wiejskiej świetlicy w Tobolicach, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Były m.in. przejażdżki meleksem po okolicy, dmuchane zjeżdżalnie i rozgrywki sportowe. Wiele frajdy sprawiły też najmłodszym bańki mydlane oraz malowanie twarzy. Uzdolnieni artyści prezentowali swój talent podczas konkursu plastycznego z nagrodami, a smakosze chętnie korzystali ze stoisk gastronomicznych. Dużą atrakcją były pokazy karate.

Organizatorem festynu była nieformalna grupa "Aktywni Razem II" w związku z rozpoczęciem projektu pn. "Zielone przystanki w Tobolicach". W jego ramach już wkrótce powstanie nowa wiata przystankowa przy trasie Ostrołęka-Goworowo, obsadzona roślinnością. Podobny wygląd zyskają dwa istniejące przystanki przy skwerku.

Będą to wyjątkowe miejsca, które wpłyną na komfort życia mieszkańców, jak i środowisko. Badania pokazują, że w ciągu roku tego typu obiekty produkują około 10 kilogramów tlenu. Roślinny dach przystanku obniży temperaturę i uprzyjemni oczekiwanie na autobus w upalny dzień. Woda opadowa pod przystankiem  wykorzystywana będzie do nawadniania pnączy na ścianie. Takie miejsca poprawią jakość powietrza, zmniejszą ilość pyłów zawieszonych i innych zanieczyszczeń. A kiedy rośliny się rozrosną będą atrakcją dla mieszkańców i osób przejeżdżających. To innowacyjny projekt, ponieważ w powiecie ostrołęckim nie ma „żyjących” przystanków.

- mówi Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu ‘’Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i MY, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ewa, 19:28 13-10-2021,   84%
Panie wójcie, widzę że jednak Pan orientuje się o zbawiennym wpływie roślin na środowisko. Mimo to jednym z pierwszych pana dokonań jako wójta gminy Rzekuń, było wycięcie wszystkich drzew z Czarnej dróżki !!!
Zniszczył pan urokliwe miejsce, gdzie mieszkańcy Rzekunia lubili spacerować,
a ptaki i inne drobne stworzenia pozbawił "domu"!!! - w tych starych pięknych konarach gnieździło się mnóstwo rzadkich gatunków ptaków, w grubych pniach było mnóstwo dziupli, gdzie schronienie znajdywały wiewiórki, nietoperze, jaszczurki ......  - zniszczył pan tam cały ekosystem, a teraz śmie nas pan uświadamiać???
Czy nie uważa Pan że to hipokryzja, jak pan ludziom może patrzeć w oczy???
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja1, 20:13 13-10-2021,   75%
Brawo Radek!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×