zdjecie 7909
zdjecie 7909
2017-03-02T11:59:22+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Fikcyjne dotacje. Zarzuty dla byłej dyrektor PUP w Zawierciu

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Śledczy zwalczający korupcję z KWP w Katowicach zatrzymali sześć osób w związku z przekroczeniem uprawnień oraz wyłudzeniem środków publicznych. Zatrzymani udzielali pomocy w uzyskaniu dotacji i wyłudzaniu środków pochodzących z budżetu państwa na prowadzenie m. in. działalności gospodarczej. Zarzuty w tej sprawie usłyszała między innymi była dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach rozpracowali grupę urzędników, którzy przekraczając swoje kompetencje, udzielali pomocy w uzyskaniu dotacji i wyłudzaniu środków pochodzących z budżetu państwa na prowadzenie m. in. działalności gospodarczej. Zatrzymani w tej sprawie, to osoby zatrudnienie w zawierciańskim urzędzie pracy oraz uczestniczące w wyłudzaniu dotacji. Urzędnicy podejrzani są o popełnienie przestępstw korupcyjnych, przekroczenie uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej. W sprawie tej śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn oraz cztery kobiety w wieku od 37 do 66 lat, którzy usłyszeli zarzuty w Śląskim Departamencie do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Wobec zatrzymanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe na łączną kwotę 113 tys. złotych. Wobec jednego z podejrzanych Sąd Rejonowy Katowice - Wschód zastosował tymczasowy areszt. Katowiccy stróże prawa zabezpieczyli również na poczet przyszłych kar i grzywien mienie podejrzanych o wartości prawie 200 tys. zł. Sprawa prowadzona przez wydział korupcyjny KWP w Katowicach jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy. Obrazuje ona mechanizmy korupcyjne przy udzielaniu dotacji pochodzących ze środków publicznych oraz funduszy europejskich.

Materiał dowodowy w tej sprawie gromadzony był przez policjantów od dłuższego czasu, co pozwoliło na ustalenie wzajemnych powiązań osób uczestniczących w tym procederze. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: slaska.policja.gov.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×