eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Finał głośnej sprawy z ostrołęckim wątkiem. Wyrok sądu: 3 lata więzienia dla Cezarego R.

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Białymstoku uznał Cezarego R. za winnego zarzucanych mu czynów. Sprawa dotyczy uprowadzenia, jakie miało miejsce w 2019 roku, a którego finał nastąpił... w Ojcewie, w gm. Troszyn - niedaleko Ostrołęki. Kara, jaką wymierzono Cezaremu R., jest wyższa niż wnioskowała o to prokuratura.

Child Alert ze szczęśliwym finałem

W 2019 roku media poinformowały o uprowadzeniu 26-latki i jej 3-letniej wówczas córki Amelii - do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Białymstoku. Jeszcze tego samego dnia po południu został ogłoszony tzw. Child Alert, opublikowany był też wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety - ojca dziecka.

Poszukiwano ich ponad dobę, a odnaleziono... w Ojcewie, w gminie Troszyn (pow. ostrołęcki). Kobietę z dzieckiem przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Tam zostały przebadane przez lekarza, zjadły też posiłek, po czym wróciły do stolicy województwa podlaskiego.

Proces Cezarego R. Zapadł wyrok

Przed sądem stanął Cezary R. - ojciec Amelii. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: bezprawnego pozbawienia wolności żony i córki oraz bezprawne uzyskanie dostępu do informacji dla niego nieprzeznaczonej, poprzez posługiwanie się specjalistycznym urządzeniem (zamontowanie nadajnika GPS w aucie).

Sąd Rejonowy w Białymstoku ogłosił dziś wyrok w tej sprawie. Cezary R. został skazany na 3 lata pozbawienia wolności, zakaz zbliżania się i kontaktowania przez 10 lat z pokrzywdzonymi. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: wyrok, sąd, porwanie

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×