2017-04-21T15:47:40+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Finałowa 20 najlepszych szkół w Polsce – kto wygra Olimpiadę ZUS?

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Uczniowie warszawskiego LXIV Liceum Ogólnokształcącego pokonali mazowieckie szkoły w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS. Czy uda im się sięgnąć po zwycięstwo? Finał możemy obejrzeć na żywo na kanale Elektroniczny ZUS w serwisie youtube.

Etap wojewódzki olimpiady sprawdził wiedzę uczniów 23 mazowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Północne Mazowsze reprezentował Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie. Ostatecznie mazowieckimi finalistami olimpiady zostali uczniowie warszawskiego LXIV Liceum Ogólnokształcącego.

Finaliści zmierzą się już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie. Do ostatniego etapu olimpiady zakwalifikowało się 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej punktów zdobyły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej (24 punkty na 25 możliwych do zdobycia), Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu (22 punkty), Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim (22 punkty) oraz I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie (22 punkty). Laureaci Olimpiady ZUS zdobędą atrakcyjne nagrody, m.in. laptopy, tablety, czytniki ebooków, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a także indeksy.

- W tym roku odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie naszą olimpiadą, aż 24 tysiące uczestników. Wiemy, że dla uczniów szansa zdobycia dodatkowych punktów w rekrutacji na studia i indeksów to istotna motywacja do nauki. Jesteśmy świadomi niewielkiej wiedzy ubezpieczeniowej nastolatków. Tym bardziej cieszymy się z tak dużej liczby uczestników. Zamierzamy dalej rozwijać nasz projekt edukacyjny Lekcje z ZUS i samą olimpiadę. Dzięki tym inicjatywom młodzi Polacy zdobywają wiedzę, która jest niezbędna do świadomego uczestnictwa w rynku pracy, a tym samym ubezpieczenia się od różnych ryzyk życiowych – mówi Gertruda Uścińska, prezes  ZUS.  

- Ciekawostką jest to, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz pierwszy umożliwi wszystkim śledzenie na żywo przebiegu olimpiady. Wszystko dzięki transmisji na kanale Elektroniczny ZUS w serwisie youtube. Każdy z nas może dzięki temu np. zmierzyć się samodzielnie z pytaniami i zobaczyć jak wypadł w porównaniu z finalistami konkursu. Myślę, że z tej możliwości najchętniej skorzystają uczniowie, którzy brali udział w poprzednich etapach. Mogą dzięki temu porównać swój wynik ze zwycięzcami – zachęca Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (wcześniej konkurs pod tą samą nazwą) jest elementem Lekcji z ZUS. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach. Celem zajęć jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Lekcje z ZUS mają kształtować świadomość ubezpieczeniową młodzieży i uczyć zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31