eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Firma z Ostrołęki w reportażu Uwagi TVN: Nawiozła tysiące ton odpadów do małego Kotunia [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Dziennikarze Uwagi TVN pojechali do Kotunia, by wspiąć się na górę śmieci, zalegającą tam od kilku lat. Jednym z bohaterów reportażu stała się firma z Ostrołęki, zajmująca się odpadami.

Reporterzy Uwagi zwracają uwagi na rosnące ceny za wywóz śmieci. W Warszawie ceny wzrosły z 45 zł do 94 zł. Fala podwyżek przechodzi przez cały kraj. Uwaga postanowiła przedstawić telewidzom jedną z czterech firm zajmującą się gospodarką odpadami w Warszawie. To firma MPK z Ostrołęki.
 
- Mieszkańcy stolicy rocznie produkują blisko 800 tysięcy ton śmieci. Ich zagospodarowaniem zajmują się cztery firmy, które dyktują ceny. Jedną z nich jest spółka MPK z Ostrołęki, którą widzowie Uwagi! poznali pięć lat temu, kiedy mieszkańcy niektórych gmin płacili za odbiór śmieci po kilka złotych miesięcznie, spółka w ciągu kilku tygodni nawiozła tysiące ton odpadów komunalnych do małego Kotunia - słyszymy w Uwadze.
 
Jedyną firmą, przerabiającą warszawskie śmieci, która zgodziła się na pokazanie swojego zakładu jest firma Byś. Pozostałe odmówiły tłumacząc się tajemnicą handlową, nieczynną instalacją lub jak w przypadku spółki z Ostrołęki przygotowywaniem filmu promocyjnego. W programie Uwaga pokazano za to zdjęcia ze Studzianek k. Białegostoku, gdzie w ostatnich trzech latach zakład należący do wspomnianej firmy z Ostrołęki, płonął 12 razy.
 
Dlaczego gospodarka odpadami jest coraz droższa? Z czego to wynika? Odpowiedź znajdziecie w materiale Uwagi. Reportaż Uwagi można obejrzeć TUTAJ

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×