eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Flowpark w Ostrołęce? Ten pomysł musi poczekać

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

Priorytetem, jeżeli chodzi o infrastrukturę sportową w mieście, jest obecnie skatepark i pumptruck w parku miejskim. A flowpark? Ten pomysł musi poczekać.

W imieniu mieszkańców osiedla Leśne tamtejsza rada osiedla zwróciła się o zainstalowania na Leśnym, w okolicy boiska i placu zabaw, drabinek/drążków typu flowpark.

- FlowParki to obiekty, dające możliwość na spędzenie aktywnie czasu w sposób bezpieczny, lecz nietuzinkowy. FlowParki, pozwalają na urozmaicone treningi, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od początkujących, aż po najbardziej zaawansowane osoby. Myślimy, że takie miejsce uatrakcyjni teren naszego boiska i placu zabaw - argumentowała rada osiedla.

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział, że kluczową inwestycją związaną z infrastrukturą sportową jest obecnie budowa skateparku i pumptrucku w parku miejskim. A Leśne musi poczekać...

Miasto sukcesywnie podejmuje działania związane z budową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i rozszerzaniem oferty ogólnodostępnych obiektów umożliwiających aktywne spędzanie wolnego czasu. Są to jednak działania wymagające w pierwszej kolejności opracowania dokumentacji projektowej, a następnie pozyskania środków finansowych na ich realizację. W roku bieżącym kluczowym działaniem związanym z budową infrastruktury sportowej na terenie miasta jest realizacja zadania polegającego na "Budowie skateparku i pumptrucku w Parku Miejskim w Ostrołęce przy ul. Traugutta". Będzie to obiekt ogólnodostępny, a jego lokalizacja pozwoli na korzystanie z infrastruktury szerokiemu gronu mieszkańców. Z uwagi na konieczność zaangażowania znacznych środków finansowych na realizację ww. inwestycji, wnioskowane przez Panią zadanie będzie rozważane do realizacji w latach następnych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×