eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Foliowe rękawiczki fruwają po Ostrołęce. Gdzie je wyrzucać? Zalecenia GIS

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

To, że mamy stan epidemii, widać także w sklepach. Muszą one zapewnić klientom rękawiczki, ale co później dzieje się z jednorazowymi foliówkami? Okazuje się, że w niektórych przypadkach lądują (celowo lub przypadkiem)... na ulicy. Jak temu zapobiegać? Gdzie wyrzucać rękawiczki, tak by nie zagrażały innym?

W ostatnich dniach dużą popularność w sieci zdobył wpis jednej z internautek, która pokazała, jak kilka dni temu wyglądała okolica jednego ze sklepów w Ostrołęce. Na zdjęciach widzimy porozrzucane foliowe rękawiczki, które w sklepach służą obecnie jako jeden z podstawowych środków ochronnych.

Wszyscy boimy się zarażenia wirusem, a wszędzie fruwają brudne rękawiczki

- relacjonuje internautka, pani Jolanta.

zdjecie

(screen z facebook.com)

Rzeczywiście, w ostatnim czasie przy niektórych sklepach dało się zauważyć tego typu "znaleziska". Z jednej strony to być może efekt niechlujstwa (jeżeli ktoś wyrzucił rękawiczkę celowo), ale strona medalu może być też zupełnie inna - często przy sklepach można znaleźć otwarte kosze na śmieci (bez pokrywy), a rękawiczka jest niezwykle lekka i nawet najmniejszy podmuch wiatru może spowodować jej przenoszenie. Foliówki znaleźć też można w sklepowych wózkach - to pozostałości po tych, którym za daleko do kosza na śmieci.

Warto przypomnieć, by jednorazowe rękawiczki zutylizować tak, żeby nie zagrażały one innym - najlepiej do zamykanego kosza. Do jakiego pojemnika na śmieci powinny trafić?

- Odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane - czytamy w rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×