eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Forum Ekonomii Społecznej: wymiana doświadczeń i dyskusja o przyszłości [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

Przedstawiciele podmiotów ekonomi społecznej i instytucji wspierających z subregionu ostrołęckiego rozmawiali o aktualnych potrzebach i wyzwaniach oraz podsumowali dotychczasowe działania.

We wtorek 24 października 2023 r., w Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbyło się II Forum Ekonomii Społecznej Północno-Wschodniego Mazowsza „W stronę rozwiązań systemowych”.

Spotkanie skierowane było do szerokiego grona instytucji i organizacji z terenu subregionu ostrołęckiego. W konferencji udział wzięli: starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce Mariusz Popielarz oraz radny wojewódzki Mirosław Augustyniak.

Na początek, krótko o działaniach Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) opowiedzieli Justyna Jakubiak - kierowniczka oraz Łukasz Wachowski, animator.

Następnie Robert Gajewski, Kierownik Wydziału Ekonomii Społecznej, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, omówił wsparcie i koordynację działań z zakresu ekonomii społecznej na Mazowszu.

W części poświęconej systemowym rozwiązaniom w rozwoju usług społecznych zaprezentowano dobre praktyki z zakresu zlecania zadań podmiotom ekonomii społecznej oraz wyzwaniach deinstytucjonalizacji.

W panelu dyskusyjnym „Po co nam przedsiębiorstwa społeczne? Rola samorządu w rozwoju przedsiębiorczości społecznej” dyskutowano o roli podmiotów ekonomii społecznej w realizacji zadań publicznych.

W kolejnym bloku przedstawiono przegląd dobrych praktyk przedsiębiorstw społecznych z subregionu ostrołęckiego.

W części poświęconej instrumentom wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej zaprezentowano możliwości finansowania podmiotów ekonomii społecznej, w tym instrumenty zwrotne.

W panelu dyskusyjnym „Jak włączać ekonomię społeczną w proces kształcenia studentów?” omówiono możliwości praktyk studenckich w podmiotach ekonomii społecznej.

Forum zakończyło się panelem dyskusyjnym „Sieciowanie i współpraca podmiotów ekonomii społecznej – podsumowanie 5 lat Forum Inicjatyw Społecznych Północno-Wschodniego Mazowsza”.

II Forum Ekonomii Społecznej Północno-Wschodniego Mazowsza było okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwoju ekonomii społecznej w naszym regionie

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×