zdjecie 3328
zdjecie 3328
2021-03-15T13:27:46+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Fotograficzne Wędrówki i spotkanie z Justyną Jastrzębską już dziś

REKLAMA
fot. organizator spotkaniafot. organizator spotkania
REKLAMA
1
0
0

Justyna Jastrzębska zaprezentuje dziś swój pokaz slajdów zatytułowany „Podróżuję – pomagam” przygotowany w ramach cyklu „Fotograficzne Wędrówki”.

 Nie wszystko da się sfotografować, nie wszystko można. To będzie spotkanie z wędrówki po świecie, gdzie ludzka rozpacz i niesprawiedliwość przeplata się z beztroską, radością i bogactwem. Tak jak w czarno-białej fotografii, świat składa się z ogromnych kontrastów. Jak się w nim odnaleźć? Z tym pytaniem Justyna Jarząbska wyjechała w świat. 16 listopada zabierze nas ze sobą m.in. do Indii, by poznać doświadczenie wolontariatu z chorymi dziećmi ulicy Kalkuty. Będziemy mieli również okazję na chwilę odbyć podróż do najbiedniejszej części Tanzanii - Shiynanga, gdzie paradoksalnie jest najwięcej kopalni złota i diamentów w regionie, by podyskutować, co znaczy słowo "pomagać". Zobaczymy też najstarszy obóz dla uchodźców w Ugandzie - Nakivale, który mieszkańcy siedmiu narodów nazywają swoim domem oraz przeniesiemy się do europejskiego kurortu turystycznego - na Maltę, poznamy jednak stronę od portu, do którego przypływają przez morze Sudańczycy w ucieczce przed wojną.

 Podróżowanie i pomaganie jest wędrówką kontrastów, a zdjęcia zamknięte w szufladzie nie potrafią zamilknąć. Kluczem interpretacji zdjęć będą emocje oraz przesłanie osób fotografowanych. "Spraw, by ludzie uśmiechnęli się podczas wystawy" - o to poprosił Justynę Quorshel, jej przyjaciel, który z profesora w Somalii stał się uciekinierem i uchodźcą w Ugandzie. To spotkanie będzie hołdem dla wszystkich osób, które poprosiły, żeby opowiedzieć o nich światu. Łomża będzie stolicą tego świata.

 Justyna Jarząbska jest założycielem Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci. Jej marzeniem jest, by dzieci z różnych kontynentów mogły się poznać i wspólnie budować świat dzieląc się tym, co mają w sobie najlepsze i co otrzymały za darmo. Autorka projektu "Librafrica" - budowa bibliotek dla dzieci w Afryce i akcji "Podziel się światłem". Przez ostatnie 10 lat pracowała jako ekspert w organizacjach międzynarodowych oraz instytucjach rządowych w różnych częściach świata, realizując projekty rozwojowe jako swoją pasję.

 Spotkanie odbędzie się już dziś, 15 marca (poniedziałek) o godzinie 18:00 – Scena na Piętrze, MDK-DŚT przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Łomży. Wstęp wolny. Pamiętajcie o zachowaniu dystansu, dezynfekcji dłoni oraz o zakrywaniu ust i nosa zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

 

REKLAMA
zdjecie 3328

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×