2022-03-18T10:04:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”: Aleksandrowo najlepsze na Mazowszu. Zobacz zwycięski projekt [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5050
fot. Sołectwo Aleksandrowofot. Sołectwo Aleksandrowo
REKLAMA
zdjecie 5050
5
1
2

Sołectwo Aleksandrowo, w gminie Lelis, zwyciężyło w czwartej edycji konkursu "Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa" organizowanego przez władze Mazowsza i będzie reprezentować województwo w etapie ogólnokrajowym prowadzonym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Celem konkursu była aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw dotyczących rozwoju obszarów wiejskich; przekazanie uczestnikom wiedzy i informacji o realizacji projektów służących aktywizacji lokalnej społeczności, finansowanych w sołectwach w ramach funduszu sołeckiego; prezentacja dobrych praktyk; wymiana doświadczeń; promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju społeczno-zawodowego oraz upowszechnianie wiedzy w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru.

Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami, zdecydowano, że pierwsze miejsce otrzyma sołectwo Aleksandrowo w gminie Lelis, gdzie sołtysem jest Kamil Stepnowski. Sołectwo i sołtysa doceniono za zakup materiałów do budowy sceny na placu wiejskim. Nagroda wynosi 4 tys. zł.

- W gminie Lelis jest sporo bardzo aktywnych sołectw, które poprzez swoje działania wyróżniają się na tle całej gminy czy powiatu. Szkoda, że tylko nieliczne wyszukują konkursy i próbują samodzielnie pozyskiwać fundusze, nie prosząc o to urząd gminy czy włodarza - napisał na Facebooku sołtys, a jednocześnie radny gminy Lelis Kamil Stepnowski. - Osobiście bardzo cieszy mnie fakt, że w tym roku o główną nagrodę w konkursie powalczy Aleksandrowo i przedsięwzięcie polegające na wybudowaniu sceny na placu wiejskim. Dla mnie jako sołtysa i mieszkańców sołectwa jest to ogromne wyróżnienie. Świetnie, że ktoś spoza gminy docenia Nasz wkład i pracę na rzecz wsi.

Drugie miejsce zajęło sołectwo Żebry-Wierzchlas w gminie Olszewo-Borki - za budowę świetlicy wiejskiej przyznano nagrodę w wysokości 3 tys. zł.


Jak powstawał zwycięski projekt? Zobaczyć możecie na kilku zdjęciach - plac wiejski zmienił się nie do poznania! Całość, od projektu do efektu końcowego, zobaczyć można tutaj.

REKLAMA
fot. Sołectwo Aleksandrowo
fot. Sołectwo Aleksandrowo
fot. Sołectwo Aleksandrowo
fot. Sołectwo Aleksandrowo
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×