eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów już za kilka dni!

REKLAMA
REKLAMA

Do Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów pozostało już tylko kilka dni. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 4 listopada. Honorowy patronat nad Galą objął Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Emocje w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia sięgną zenitu. Jedenaście elektryzujących starć w formule K1 oraz jedno zestawienie bokserskie zakontraktowano na karcie głównej wieczornej Gali.

Wydarzenie zainaugurują dwa pojedynki turniejowe w formule K1 junior młodszy o Puchar Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. W pierwszej walce ostrołęckiej publiczności zaprezentują się Wiktor Świrko z Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-Do oraz Hubert Spinek trenujący na co dzień w Academii Gorila Ostrów Mazowiecka. Tuż po nich między liny wejdą Sebastian Jakubowski z Fight Academy Ostrołęka i Antoni Banaszek reprezentujący Kuźnię Mistrzów Wyszków. Zwycięzcy pojedynków półfinałowych podczas sobotniej Gali stoczą kolejną batalię o miano króla kategorii -63,5 kg.

Gigantyczny skok emocji i endorfin powinniśmy zaobserwować podczas walki numer trzy, a to za sprawą derbowego starcia w formule K1 junior młodszy. Wojownik Fight Academy Ostrołęka Bartosz Zapadka stanie w szranki z fighterem Victorii Ostrołęka Igorem Pietrzakiem. Tę walkę zaplanowano w kategorii -71 kg.

Następnie czeka nas trzyrundowy pojedynek w formule bokserskiej. Pięściarz Fight Academy Ostrołęka Mateusz Prus sprawdzi w ringu przedstawiciela Kuźni Mistrzów Wyszków Kamila Górskiego. Zawodnicy spotkają się w limicie kategorii superciężkiej.

W walce numer pięć wracamy do formuły K1. W bitwie na zasadach pro am Przemysław Szczuczyński z Academii Gorila Ostrów Mazowiecka postara się zastopować zawodnika Kuźni Mistrzów Wyszków Bartosza Rykaczewskiego. Panowie w dniu walki wniosą na wagę około 67 kg.

Trybuny w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia zostaną wystawione na poważną próbę podczas kolejnego pojedynku, ponieważ w polu walki zamelduje się jeden z ulubieńców kibiców oraz wielka nadzieja ostrołęckich sportów uderzanych – Marcel Piersa. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka zmierzy się z Igorem Greczelem walczącym w barwach Silesian Fight Gym Piekary Śląskie. Mimo bardzo młodego wieku obaj zawodnicy mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami na arenie krajowej. Walka odbędzie się na zasadach amatorskiego K1, w kategorii wagowej -67 kg.

Do grona ogromnych talentów w talii kart Arkadiusza Ludwiczaka bez wątpienia należy również Szymon Orzoł. Efektownie walczącego reprezentanta ostrołęckiego klubu czeka bardzo ciężkie wyzwanie. Jego rywalem w walce na zasadach K1 pro am -75 kg będzie mocno bijący Kacper Kaszuba z klubu Panzer Suwałki. Który z nich dopisze kolejne zwycięstwo w rekordzie? Przekonamy się już 4 listopada.

Wędrujemy kilkanaście kilogramów w górę, ponieważ starcie numer dziewięć odbędzie się w limicie do 91 kg, formuła K1 pro am. Pojedynek dwóch gladiatorów będących na co dzień żołnierzami Wojska Polskiego powinien dostarczyć mnóstwa wrażeń. Filip Falkowski (Batalion Dowodzenia Wojsk Lądowych/Victoria Ostrołęka) stanie naprzeciw wojownika Fight Center Dobre Miasto Cezarego Piwowarka.

Sobotni wieczór będzie niezwykle ważny dla Emila Chorążewicza. Fighter KnockoutGym Bielany powraca do rodzinnego miasta i zrobi wszystko co w jego mocy by na swojej ziemi pokonać groźnego Antoniego Predygiera z Aligatores Warszawa. Emil jako były gracz Narwi Ostrołęka z pewnością może liczyć na gigantyczny doping kibiców ostrołęckiego zespołu. Starcie zakontraktowano w limicie -77 kg na zasadach K1 pro am.

W co-main evencie Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów zestawiono Wiktora Dmochowskiego oraz Mateusza Siudaka. Stanowiący od lat o sile Fight Academy Ostrołęka Wiktor skrzyżuje rękawice z bardzo twardym reprezentantem Silesian Fight Gym Piekary Śląskie. Obaj kickboxerzy słyną z widowiskowego stylu, więc możemy spodziewać się niezwykle ekscytującej, prowadzonej w zawrotnym tempie walki. W tym pojedynku lepiej nie mrugać. Limit wagowy -67 kg.

Walkę wieczoru możemy już z tego miejsca określić mianem ringowej wojny. Do gry wkroczy najbardziej utytułowany podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka – Karol Łasiewicki. Karol to postać, której nie trzeba przedstawiać żadnemu sympatykowi kickboxingu w naszym kraju. Gwiazdor Fight Academy Ostrołęka to czołowa postać w Polsce jeśli chodzi o tę formułę walki. Dysponujący potężnym ciosem i tytaniczną kondycją wojownik w jedynym międzynarodowym starciu na karcie walk Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów spotka się w ringu z Litwinem Evaldasem Beleisisem. Jak mawia najsłynniejszy konferansjer sportów walki na świecie Michael Buffer: przygotujcie się na ciężkie grzmoty.

Ponadto o godzinie 10:15 wystartuje Liga Sportów Walki Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. W ramach tej inicjatywy zaplanowano potężną dawkę zestawień w boksie oraz K1, również z ostrołęckimi akcentami. Wstęp na Ligę jest bezpłatny. Główna Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety do nabycia w siedzibie Fight Academy Ostrołęka ul. Prądzyńskiego 6 (Hala Targowa Feniks 1 piętro) oraz Restauracji GatkaSzmatka ul. B. Głowackiego 32 w Ostrołęce.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego widowiska. Wielkie emocje gwarantowane!

Zapowiedź Gali:

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×