eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Gazeta Polska Codziennie": Odwet za "Kler" w skandalicznym stylu

REKLAMA
zdjecie 1184
REKLAMA
zdjecie 1184
Posłuchaj
W dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie" przeczytać możemy artykuł o kulisach odwołania dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdana Piątkowskiego. Wypowiedzi w tej sprawie udzielił m.in. poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski.

Przypomnijmy, w miniony piątek prezydent Łukasz Kulik podjął pierwsze decyzje personalne. Jedną z nich było zwolnienie dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdana Piątkowskiego. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie. Dziś o sprawie pisze "Gazeta Polska Codziennie". Pada jasna sugestia - to odwet za niewyświetlanie filmu "Kler".

Dziennikarze gazety zadzwonili do prezydenta Łukasza Kulika, aby zapytać o przyczynę jego decyzji. Nie chciał udzielić odpowiedzi przez telefon i odesłał do sekretariatu.

- Ta decyzja została podjęta przez obecnego prezydenta. Nowe władze mogą mieć własną opinię co do kierowników różnych jednostek i to jest naturalne. Jednak sytuacja, w której odwołano dyrektora Piątkowskiego, jest niecywilizowana! To człowiek, który pracuje w OCK od 1986 r. Całe swoje dorosłe życie zawodowe poświęcił na rzecz ostrołęckiej kultury. Pełnił tę funkcję przy prezydentach z różnych opcji politycznych. Okoliczności odwołania – bez rozmowy z załogą, bez propozycji innego stanowiska w OCK i bez żadnych wyjaśnień – są skandaliczne. Nie w takiej cywilizacji żyjemy – mówi „GPC” poseł PiS Arkadiusz Czartoryski.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19 dk20  21 dk22
dk23  24  25  26  27 dk28  1
×