2017-04-24T14:18:49+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Polska,

Gdańsk: Podejrzana o dzieciobójstwo. Grozi jej 5 lat więzienia

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Kryminalni z KMP w Gdańsku zatrzymali matkę noworodka, którego zwłoki odnalezionego kilka dni temu na terenie wysypiska śmieci. Do ustalenia danych personalnych kobiety przyczynił się policjant, który posiada wieloletnie doświadczenie jako dzielnicowy. 25-letnia kobieta podejrzana jest o zabójstwo dziecka w okresie porodu. Usłyszała zarzut dzieciobójstwa, została tymczasowo aresztowana.

W ubiegły czwartek (20 kwietnia br.) ok. godz. 12.00 dyżurny gdańskiej Policji został powiadomiony, ze na taśmie sortowni wysypiska śmieci, jeden z pracowników znalazł zwłoki noworodka. Sprawą od razu zajęli się kryminalni i śledczy z KMP w Gdańsku.

Policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza w miejscu odnalezienia zwłok pracowała przez wiele godzin. Przy czynnościach obecny był również prokurator i biegły z zakresu medycyny sądowej. W trakcie oględzin funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, które od razu zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Ciało noworodka zostało skierowane na sekcję, aby dokładnie ustalić czas i przyczynę zgonu.

Kilkudziesięciu policjantów intensywnie pracowało nad wyjaśnieniem sprawy. Starali się przede wszystkim jak najszybciej ustalić i odnaleźć matkę dziecka. Funkcjonariusze bardzo dokładnie weryfikowali każdą informację dotyczącą tej sprawy. Ostatecznie to informacje, które uzyskał policjant z jednego z gdańskich komisariatów przyczyniły się do ustalenia matki dziecka. Funkcjonariusz posiada wieloletnie doświadczenie jako dzielnicowy. Swoje przypuszczenia od razu przekazał kolegom z Wydziału Kryminalnego.

W efekcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności, w piątek wieczorem policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę Gdańska. Kobieta podejrzana jest obecnie o zabójstwo swojego dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.

Policjanci doprowadzili zatrzymaną do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Śródmieście. Zebrany przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia kobiecie zarzutu dzieciobójstwa. 25-latka jest tymczasowo aresztowana.

Przypomnijmy, że na podstawie kodeksu karnego matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3