2014-07-09T19:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gdzie do szkoły? Lista wolnych miejsc w ostrołęckich szkołach średnich

REKLAMA
Zespół Szkół nr 5 - III Liceum Ogólnokształcące
REKLAMA

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych. Placówki opublikowały właśnie listę wolnych miejsc do poszczególnych klas. Ci, którym nie udało się dostać do żadnej szkoły mogą jeszcze aplikować do oddziałów, w których pozostają wolne miejsca. Sprawdź aktualną listę!

Liceum Ogólnokształcące

W I LO jest jedno wolne miejsce w klasie matematyczno-informatyczno-fizycznej oraz dwa wakaty w oddziale o profilu matematyczno-fizycznym z rozszerzonym językiem angielskim. II LO ma po jednym wolnym miejscu w aż trzech klasach. Ich profile to: matematyka-język angielski-fizyka, matematyka-geografia-informatyka i matematyka-chemia-fizyka. III Liceum Ogólnokształcące ma po jednym wolnym miejscu w klasach o profilach matematyka-geografia-język angielski oraz matematyka-informatyka. Aż trzy miejsca czekają na uczniów w III LO w klasie humanistycznej (j.polski-historia-wos).

W dwóch klasach V LO znajdują się jeszcze po cztery wolne miejsca. Profile tych klas to: biologia-j.polski-j.angielski oraz j.polski-j.angielski-wiedza o społeczeństwie. Pod znakiem zapytania stoi uruchomienie klasy sportowej w nowopowstałym liceum mistrzostwa sportowego. Na uczniów czeka obecnie aż 17 wolnych miejsc.

Technikum

Dużo więcej wolnych miejsc czeka na uczniów technikum. W Technikum nr 1 aż trzynaście wakatów jest na kierunku technik geodeta, dziesięć miejsc czeka również na przyszłych mechaników samochodowych. W Technikum nr 2 siedem wolnych krzesełek znajduje się w klasie o profilu technik budownictwa. Tylko jedna miejscówka czeka na profilu technik informatyk, aż jedenaście natomiast w klasie weterynaryjnej.

Technikum nr 3 - tu na przyszłych ekonomistów czeka dziewięć wolnych miejsc w klasie o tym profilu. Technik architektury krajobrazu - do tej klasy przyjmie się jeszcze dwie osoby. Informatycy mogą walczyć o jedno z trzech wolnych miejsc w tej klasie. Nie było natomiast chętnych do klas o profilach technik handlowiec i technik turystyki wiejskiej - tu wciąż wolnych jest aż po 28 miejsc.

W czwartym technikum jest po kilka wolnych miejsc do każdej z klas. Technik hotelarstwa - w tej klasie są 3 wakaty. O jedno miejsce więcej znajdziemy w klasie żywienia i usług gastronomicznych. Jeżeli ktoś marzy o byciu handlowcem to idealną propozycją będzie nauka w tej klasie - pozostało jeszcze 5 miejsc, podobne zapotrzebowanie jest w klasie technik technologii żywności. Tylko jeden wakat znajdujemy na profilu obsługi turystycznej.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 oferuje naukę na kierunkach: elektryk - 10 miejsc, elektromechanik pojazdów samochodowych - 5 miejsc, mechanik pojazdów samochodowych - 12 miejsc. W ZSZ nr 2 trwa nabór do klasy wielozawodowej, pozostało tam jeszcze 7 wolnych miejsc. W ZSZ nr 4 znajdujemy jeszcze 13 wakatów na kierunku kucharz.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w rekrutacji uzupełniającej, która rozpoczęła się we wtorek, 8 lipca.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1