2022-06-08T13:25:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gdzie powinien być dworzec autobusowy w Ostrołęce? Radny Grabowski proponuje osiedle Stacja

REKLAMA
REKLAMA

Radny Jerzy Grabowski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości zaproponował, by dworzec autobusowy w Ostrołęce usytuowany był na osiedlu Stacja. Jego zdaniem, po utworzeniu nowoczesnego Multicentrum, rejon dworca kolejowego będzie stanowił wizytówkę miasta i jest to dobre miejsce, by był tam także początkowy przystanek kursów autobusowych.

- W imieniu własnym oraz podróżujących komunikacją kolejową i autobusową, zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości usytuowania dworca autobusowego (początkowego) na Osiedlu Stacja w Ostrołęce - napisał w interpelacji radny Jerzy Grabowski. Zaproponował również:

zdjecie 300

Na potrzeby dworca autobusowego można byłoby wykorzystać utworzoną przez Pana Prezydenta poczekalnię Dworca PKP. Proponuję do rozważenia, aby dla autobusów utworzyć, jako postój i stanowiska na placu po Przedsiębiorstwie Spedycji Krajowej — PSK lub na Placu Dworcowym, który już teraz służy, jako parking dla podróżujących Kolejami Mazowieckimi sp. z o.o.

- Zapewne, w przypadku zaakceptowania przez Pana Prezydenta powyższej koncepcji, na wstępie niezbędne będzie przeprowadzenie rozmów i uzgodnień z osobami zarządzającymi PKP Nieruchomości w Warszawie i PKP PLK SA. - dodał radny Grabowski.

Czy dworzec na osiedlu Stacja to dobry pomysł?

Skąd pomysł usytuowania dworca tak daleko od centrum miasta? - Jestem przekonany, że po rewitalizacji budynku Dworca PKP oraz utworzeniu w nim nowoczesnego Multicentrum ta część miasta będzie stanowiła wizytówkę Ostrołęki. Realizacja wyżej przedstawionego planu umożliwi również rozwiązanie „palącej" potrzeby zagospodarowania terenów starego dworca PKS, który nie zachwyca obecnym wyglądem - uważa radny Grabowski.

W jego ocenie, "dworzec autobusowy służyłby podróżnym dojeżdżającym na dworzec PKP oraz osobom chcącym korzystać z komunikacji autobusowej (oczywiście z przystankami w centrum Ostrołęki i ulicy Bogusławskiego)".

Radny dodał:

Mając na uwadze szybką rewitalizację kolejnych linii kolejowych Nr 34, 35, 36 jak również planowaną tzw. „szprychę" - linię stanowiącą połączenie Warszawy i Centralnego Portu Komunikacyjnego z Mazurami i Podlasiem oraz w przyszłości uruchomienie pociągów pasażerskich zaproponowane rozwiązanie utworzenia razem z Dworcem PKP dworca autobusowego wydaje się uzasadnione. Przykładem podobnych praktyk są inne regiony naszego kraju takie jak: Warszawa Zachodnia, Wyszków, Ciechanów, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia i niewątpliwie bardzo dobrze wypełnia to misję dostępu do zbiorowego transportu dla podróżnych.

Prezydent Ostrołęki nie odpowiedział jeszcze na interpelację. Do sprawy wrócimy. Zachęcamy do głosowania w sondzie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×