eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Genialny licealista znów pokazał klasę! "Wielkie rzeczy nie biorą się znikąd"

REKLAMA
zdjecie 8074
zdjecie 8074
zdjecie 8074
fot. I LO Ostrołękafot. I LO Ostrołęka
REKLAMA
Posłuchaj

Uczeń klasy IV D I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce ma kolejny powód do dumy. Mateusz Paździor został laureatem 62. Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego, organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, zajmując w finale wysokie 4. miejsce.

Wąskie grono najlepszych w Polsce

Konkurs imienia profesora Antoniego Swinarskiego należy do najbardziej prestiżowych zmagań chemicznych dla uczniów szkół średnich w Polsce. Do etapu finałowego, rozegranego na UMK w Toruniu, zakwalifikowało się 58 uczniów z całego kraju. Tytuł laureata otrzymało 18 z nich – wśród nich znalazł się Mateusz Paździor.

Czwarte miejsce w tej stawce to wynik, który plasuje ostrołęckiego licealistę w ścisłej krajowej czołówce młodych chemików.

„Wielkie rzeczy nie biorą się znikąd – są efektem ogromnego talentu i ciężkiej pracy" – podkreśliła szkoła w komunikacie, gratulując swojemu podopiecznemu. Określiła Mateusza mianem „genialnego licealisty".

Sukcesy w konkursach takich jak ten organizowany przez UMK często otwierają drogę na najlepsze kierunki studiów ścisłych w kraju, a niejednokrotnie skutkują również indeksami uczelni wyższych przyznawanymi laureatom.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 8074
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
 27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×