2016-05-23T13:36:54+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gimnazjalistki ścięły włosy. Przekażą je kobietom chorym na raka  [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce
REKLAMA

Dobiegła końca akcja #1dajewlos dla Fundacji Rak'n'Roll, organizowana przez Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce. Pierwsze uczennice ostrołęckiego gimnazjum ścięły włosy, wierząc, że są one bardziej potrzebne osobom chorym na nowotwory. Dały nie tylko włosy, ale coś więcej. Coś, czego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze - serce, zrozumienie i wsparcie.

Rozalia Karwowska z kl.1e, Natalia Kozłowska z kl.1c, Klaudia Nadwodna z kl. 2i oraz Jennifer i Jessica Gałkowskie z 2e wyglądają wspaniale, fryzury zachwycają, ale to, co urzeka najbardziej, to piękno duchowe, którym podzieliły się bez wahania. Do grupy Pięknych i Szlachetnych Rac'n'Roll'owców dołączy niebawem P. Barbara Dudzińska. Akcję wspierały salony fryzjerskie Agnieszki i Rafała Romanów ( ul. Hallera 13a lok.19) , Katarzyny Łapińskiej (ul. Głowackiego 36A), Darii Białobrzewskiej (ul. Kilińskiego34).


"Daję Włos" to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Utrata włosów zawsze niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią. Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii, który przeraża chorych najbardziej. Fundacja Rak’n’Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.

Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających Obraz3.jpg
się chemioterapii. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet, dlatego do projektu może przyłączyć się każdy z Was.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń