eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gmina Baranowo uroczyście świętowała swój jubileusz [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
fot. Urząd Gminy w Baranowiefot. Urząd Gminy w Baranowie
REKLAMA

W tym roku samorząd gminy Baranowo obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na którą zaproszono radnych każdej z 12 kadencji samorządu gminnego.

Uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia istnienia gminy Baranowo odbyły się w piątek, 28 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury. Sesja poprzedzona była mszą świętą w intencji samorządowców byłych i obecnych, żyjących i nieżyjących. Na uroczystą sesję zostali zaproszeni wszyscy radni 12 kadencji samorządu Gminy począwszy od 1973 roku, żyjący wójtowie i naczelnicy, sekretarze i skarbnicy gminy.

W sesji udział także wzięli radni sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak i Marcin Grabowski, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, a także Roman Chrzanowski Prezes Banku Spółdzielczego w Makowie Mazowieckim. W sesji wzięli udział również kierownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysi obecnej kadencji. Uroczysta sesja rozpoczęła się hymnem państwowym.

Wójt gminy Baranowo i przewodniczący Rady Gminy przemawiając podczas sesji, rozpoczęli od wzruszających słów, które oddawały hołd włodarzom gminy oraz poprzednim pokoleniom, które w ciągu 50 lat przyczyniły się do jej rozwoju. Podkreślali, że spójność i współpraca społeczności były kluczem do osiągnięć, które zbudowały gminę.

Podczas uroczystej sesji, odbyła się również projekcja prezentacji, ukazującej historyczne momenty i postęp Gminy Baranowo na przestrzeni pięćdziesięciu lat. To był moment, w którym uczestnicy mogli zobaczyć jak bardzo gmina się rozwinęła i zmieniła na przestrzeni tych lat.

Sesja była także okazją do uhonorowania osób, które wniosły znaczący wkład w rozwój gminy Baranowo. Radni wszystkich kadencji ostatnich 50 lat otrzymali podziękowania za ich zaangażowanie w tworzenie i rozwój samorządu oraz okolicznościowe gadżety przygotowane na ten jubileusz.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach pochwalili gminę Baranowo za jej osiągnięcia i zaangażowanie w przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju. Wspomnieli o licznych inicjatywach inwestycyjnych, które stawiają gminę jako przykład do naśladowania.

Po formalnym zakończeniu sesji w uroczystej atmosferze, władze gminy oraz zaproszeni goście udali się do budynku Urzędu Gminy, aby odsłonić tablicę pamiątkową z portretami gospodarzy gminy. To symboliczne wydarzenie miało na celu oddanie hołdu osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój i umacnianie wspólnoty przez pięćdziesiąt lat istnienia gminy. Kolejnym punktem uroczystego dnia było posadzenie dębu. Dąb jako symbol siły, wytrwałości i trwałości, został wybrany, aby stać się pamiątkowym drzewem, reprezentującym ducha gminy oraz wspólny rozwój. Obok drzewa została umieszczona tablica pamiątkowa, która będzie przypomnieniem dla przyszłych pokoleń o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Cała uroczystość zakończyła się tortem, szampanem i okolicznościowym obiadem.

LISTA UHONOROWANYCH SAMORZĄDOWCÓW Z GMINY BARANOWO  (183,96 KB)

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×