zdjecie 7909
zdjecie 7909
2017-11-13T12:44:33+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Gminne obchody Święta Niepodległości w Olszewo-Borkach [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0

Mszą świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski w Olszewie-Borkach, a następnie złożeniem kwiatów na cmentarzu parafialnym w Grabowie, przy krzyżu upamiętniającym poległych za wolność ojczyzny żołnierzy, rozpoczęło się gminne Święto Niepodległości.

11 listopada, w sali gimnastycznej gimnazjum w Olszewie-Borkach miała także miejsce uroczysta sesja rady gminy z licznym udziałem zaproszonych gości oraz mieszkańców. Poprowadził ją przewodniczący rady, Paweł Dębski. Jednym z głównych punktów sesji  było podjęcie przez radnych uchwały w sprawie powołania komitetu honorowego oraz komitetu organizacyjnego gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.  Zgodę na udział w komitecie wyraził wójt Krzysztof Szewczyk,  przewodiczący. rady Paweł Dębski, radna Jadwiga Nakielska, ksiądz Krzysztof Dylnicki.

Następnie z okolicznościową prelekcją na temat odzyskania przez Polskę niepodległości i o tym do jakich zniszczeń doszło na terenie powiatu ostrołęckiego, a także gminy Olszewo-Borki (wówczas Nakły), wystąpił dr hab. Jan Mironczuk.

Podczas uroczystej sesji zostały także wręczone nagrody laureatom konkursów. I tak, w Powiatowym Konkursie Historycznym, kat. szkoły podstawowe kl. IV-V, pierwsze miejsce zajął Adam Dovgosheya z SSP STO w Ostrołęce, drugie - Tymoteusz Grucelski z SP nr 10 w Ostrołęce, trzecie - Maja Sęk z SP w Nowej Wsi. W kategorii szkoły podstawowe kl. VI-VII  pierwsze miejsce Grzegorz Borowski z SP w Olszewie-Borkach, drugie - Marta Kołodziejska z  SSP STO w Ostrołęce, trzecie Jędrzej Wiśniewski z SP w Łysych.

W kat. gimnazja pierwsze miejsce zdobyła Milena Markwas z gimn. w Wolkowych, drugie Aleksandra Suska z gimn. w Czerwinie, trzecie - Weronika Majchrzak z gimn. w Olszewie-Borkach.

Nagrody wręczył wójt i przewodniczący rady gminy. Nagrody otrzymali równiez laureaci Przeglądu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 6 listopada.  Wzięło w nim udział 23 solistów w różnych kategoriach wiekowych oraz 7 chórów.

W kategorii solista - dzieci przedszkolne w wieku 4-6: pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Mosakowska –  Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi; drugie - Alicja Trzcińska – Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach; trzecie  – Tymoteusz Makowski - Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach. W kategorii solista- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: pierwsze  miejsce zdobyła  Paulina Nakielska – Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach;  także pierwsze miejsce  Łucja Łyszkowska – Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach; drugie  Sebastian Gawron - Publiczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi. W kategorii solista- uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klas II-III gimnazjum: pierwsze  miejsce zajęła Magdalena Opęchowska - Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach oraz  Jakub Grzejka – Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi; drugie  Kinga Mocek - Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi. W kategorii chór - dzieci przedszkolne w wieku 4-6: wyróżnienia otrzymali  duet Adrianna Lipka i Nataniel Markiewicz – Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach; duet Kinga Kaczyńska i Filip Brodzik - Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach; duet Aniela Matyja i Błażej Wilkowski – Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałem Integrującym; „Motylki”- Przedszkole Miejskie nr 5 z Oddziałem Integrującym.

W kategorii chór: pierwsze  miejsce  zajął duet Anna Nasiadka i Gabriela Szczubełek  - Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Antoniach, drugie  „Melodia”   - Publiczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi; trzecie   „Dzwoneczki” - Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×