2017-11-13T12:44:33+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Powiat ostrołecki,

Gminne obchody Święta Niepodległości w Olszewo-Borkach [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Mszą świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski w Olszewie-Borkach, a następnie złożeniem kwiatów na cmentarzu parafialnym w Grabowie, przy krzyżu upamiętniającym poległych za wolność ojczyzny żołnierzy, rozpoczęło się gminne Święto Niepodległości.

11 listopada, w sali gimnastycznej gimnazjum w Olszewie-Borkach miała także miejsce uroczysta sesja rady gminy z licznym udziałem zaproszonych gości oraz mieszkańców. Poprowadził ją przewodniczący rady, Paweł Dębski. Jednym z głównych punktów sesji  było podjęcie przez radnych uchwały w sprawie powołania komitetu honorowego oraz komitetu organizacyjnego gminnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.  Zgodę na udział w komitecie wyraził wójt Krzysztof Szewczyk,  przewodiczący. rady Paweł Dębski, radna Jadwiga Nakielska, ksiądz Krzysztof Dylnicki.

Następnie z okolicznościową prelekcją na temat odzyskania przez Polskę niepodległości i o tym do jakich zniszczeń doszło na terenie powiatu ostrołęckiego, a także gminy Olszewo-Borki (wówczas Nakły), wystąpił dr hab. Jan Mironczuk.

Podczas uroczystej sesji zostały także wręczone nagrody laureatom konkursów. I tak, w Powiatowym Konkursie Historycznym, kat. szkoły podstawowe kl. IV-V, pierwsze miejsce zajął Adam Dovgosheya z SSP STO w Ostrołęce, drugie - Tymoteusz Grucelski z SP nr 10 w Ostrołęce, trzecie - Maja Sęk z SP w Nowej Wsi. W kategorii szkoły podstawowe kl. VI-VII  pierwsze miejsce Grzegorz Borowski z SP w Olszewie-Borkach, drugie - Marta Kołodziejska z  SSP STO w Ostrołęce, trzecie Jędrzej Wiśniewski z SP w Łysych.

W kat. gimnazja pierwsze miejsce zdobyła Milena Markwas z gimn. w Wolkowych, drugie Aleksandra Suska z gimn. w Czerwinie, trzecie - Weronika Majchrzak z gimn. w Olszewie-Borkach.

Nagrody wręczył wójt i przewodniczący rady gminy. Nagrody otrzymali równiez laureaci Przeglądu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 6 listopada.  Wzięło w nim udział 23 solistów w różnych kategoriach wiekowych oraz 7 chórów.

W kategorii solista - dzieci przedszkolne w wieku 4-6: pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Mosakowska –  Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi; drugie - Alicja Trzcińska – Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach; trzecie  – Tymoteusz Makowski - Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach. W kategorii solista- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: pierwsze  miejsce zdobyła  Paulina Nakielska – Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach;  także pierwsze miejsce  Łucja Łyszkowska – Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach; drugie  Sebastian Gawron - Publiczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi. W kategorii solista- uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klas II-III gimnazjum: pierwsze  miejsce zajęła Magdalena Opęchowska - Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach oraz  Jakub Grzejka – Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi; drugie  Kinga Mocek - Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi. W kategorii chór - dzieci przedszkolne w wieku 4-6: wyróżnienia otrzymali  duet Adrianna Lipka i Nataniel Markiewicz – Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach; duet Kinga Kaczyńska i Filip Brodzik - Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach; duet Aniela Matyja i Błażej Wilkowski – Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałem Integrującym; „Motylki”- Przedszkole Miejskie nr 5 z Oddziałem Integrującym.

W kategorii chór: pierwsze  miejsce  zajął duet Anna Nasiadka i Gabriela Szczubełek  - Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Antoniach, drugie  „Melodia”   - Publiczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi; trzecie   „Dzwoneczki” - Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4