2016-03-23T09:10:36+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Godziny dla Rodziny i spektakl Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4128
Spektakl Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła w Ostrołęckim Centrum Kultury, fot. OCKSpektakl Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła w Ostrołęckim Centrum Kultury, fot. OCK
REKLAMA

Nadinspektor Charlie Brokuł a wraz z nim najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki stawili czoła groźnemu gangsterowi Marcellusowi Ogórkowi by wspólnie ocalić Soup City. To jeden z wątków ciekawego spektaklu, który zobaczyć mogliśmy w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Spektakl zatytułowany „Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła” odbył się w niedzielę, 20 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury. Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach współfinansowanego przez samorząd Ostrołęki projektu „Godziny dla Rodziny”. Przygody nadinspektora Brokuła to wyjątkowy kolaż teatru lalek i żywego aktora zrealizowany w stylistyce filmów noir. To, co charakterystyczne dla tego gatunku, to wciągająca intryga z motywem kryminalnym, wyraziste postacie, muzyka w stylu jazzowym, tajemnicza scenografia. Sam tytuł w zabawny sposób nawiązuje do filmów gangsterskich i czarnych komedii.

Główny bohater – nadinspektor Charlie Brokuł, jak przystało na prawdziwego pozytywnego bohatera, walczy ze złem i występuje w obronie słabszych. Jego przeciwnikiem jest groźny gangster Marcellus Ogórek. Z pewnością każdego wzruszy los pięknej Susie Kalarepki, poszukującej swojego ukochanego wśród lasu karczochów. Każdy też będzie się zastanawiał, czy nadinspektor Charlie Brokuł ocali miasto przed zepsutymi zębami Marcellusa Ogórka i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Stevie Burak.

Zawiła fabuła w stylu iście filmowym, z muzyką na żywo, ze starannie wykonanymi, bardzo ekspresyjnymi maskami, ożywionymi przez aktorów – to niewątpliwe zalety spektaklu. Dla najmłodszych widzów była to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale też zachęta i inspiracja do samodzielnych poszukiwań twórczych.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Kasprzak
Scenografia/lalki: Adam Karol Drozdowski
Muzyka: Albert Karch i Kuba Więcek
obsada: Patryk Ołdziejewski/Daniel Skrzypczak, Rafał Iwański/Dominik Gorbaczyński, Julia Sacharczuk
muzycy: Kamila Drabek l Albert Karch l Jakub Paulski.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×