2017-06-28T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Goworowo: Błyskawiczna akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
0
0

Funkcjonariusze ostrołęckiej policji po niespełna godzinie od otrzymanego zgłoszenia odnaleźli zaginionego 80-letniego mężczyznę. Zdezorientowany senior zgubił się w lesie oddalonym o około 6 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania.

Wczoraj około godziny 19:00 dyżurny ostrołęckiej policji został zawiadomiony o zaginięciu starszego mężczyzny, mieszkańca naszego powiatu. Według osoby zgłaszającej mężczyzna w wieku około 80 - lat kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i do niego nie powrócił. Okoliczności zdarzenia wskazywały, że senior mógł potrzebować natychmiastowej pomocy.  Zaniepokojona rodzina, po kilku godzinach prowadzenia poszukiwań na własną rękę powiadomiła o zdarzeniu ostrołęckich mundurowych.

- Sytuacja była poważna, ponieważ stan zdrowia zaginionego powodował, że mógł on nie wiedzieć, co się z nim dzieje i gdzie przebywa. W działania natychmiast zaangażowano policjantów z miejscowego  posterunku policji oraz policjantów z Ostrołęki, którzy przeczesywali rejony przyległe do miejsca zamieszkania oraz pobliskie lasy. Informacja wraz z rysopisem zaginionego została przekazana także do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu. Po niecałej godzinie poszukiwań policjanci z ostrołęckiej „drogówki” około 300 metrów od drogi krajowej w lesie zauważyli siedzącego w krzakach poszukiwanego mężczyznę. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie wstać, w związku z tym policjanci oparli go na swoich barkach i wyprowadzili z lasu, gdzie udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę rodzinie. W składzie policyjnego patrolu znajdował się mł. asp. Michał Antczak, który od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy na szczeblu wojewódzkim – informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Miejsce, w którym zaginiony senior został odnaleziony zlokalizowane było około 6 km od jego miejsca zamieszkania.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń