eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Goworowo: Warsztaty tworzenia ozdób bożonarodzeniowych

REKLAMA
zdjecie 6501
fot. GBP w Goworowiefot. GBP w Goworowie
REKLAMA
zdjecie 6501
Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku, z uwagi nie tylko na uczucia religijne, ale także i estetyczne. Obowiązkowym elementem tych świąt są ozdoby i dekoracje. Kolorowe lampki oraz ozdoby choinkowe cieszą oczy swą różnorodnością kształtów i rozmiarów.

Jednak w tej całej estetycznej otoczce mimowolnie zatracone są dawne zwyczaje oraz techniki tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych. W celu przypomnienia i zaprezentowania technik tworzenia takich ozdób Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie postanowiła zorganizować warsztaty bożonarodzeniowe, które odbyły się 9 grudnia 2013 roku w siedzibie biblioteki.

Zajęcia przeprowadziła pani Czesława Lewandowska, miłośniczka rękodzieła artystycznego. Papier i karton dają mnóstwo możliwości tworzenia kolorowych świątecznych cudeniek. W warsztatach uczestniczyły dzieci z klasy drugiej z Zespołu Szkół Nr 1 w Goworowie z panią Krystyną Zacharek. Każdy z uczestników miał okazję spróbować swoich umiejętności w tworzeniu świątecznych ozdób. Uczestnikom warsztatów nie zabrakło zapału do pracy. Każdy z uczestników wrócił do domu z własnoręcznie wykonaną ozdobą.
Źródło: GBP w Goworowie
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×