2019-06-04T12:12:35+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Goworowska „Nutka” rozbrzmiałą po raz siódmy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
0
0
1

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej i Młodzieżowej „Nutka” przeszedł do historii. Konkurs odbył się 24 maja w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie.

Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny oraz Szkoła Podstawowa w Goworowie. Współorganizatorem Powiat Ostrołęcki. W komisji konkursowej zasiedli: Władysława Niedźwiecka – nauczycielka muzyki oraz Piotr Grzyb – muzyk i instrumentalista.  Komisja stwierdziła, że poziom konkursu był bardzo wysoki, repertuar dobrany do warunków głosowych, żadna piosenka nie powtórzyła się.

W kategorii kl. I-III  dwa równorzędne,  I miejsca przyznano Błażejowi Kowalakowi ze SP w Wąsewie  i Natalii Zalewskiej ze SP w Goworowie, dwa równorzędne II miejsca przyznano Nicoli  Korgól z Rzekunia i Aleksandrze Sówce z Pasiek. Dwa równorzędne miejsca III przyznano Oliwii  Dzwonkowskiej z Rzekunia i Mai Pijanowskiej z Ołdak .

Natalii Zalewskiej przyznano również statuetkę ufundowaną przez dyrektor SP w Goworowie, Jacka Dobrzyńskiego, z dedykacją „Dla wschodzącej Gwiazdy Szkolnej Estrady”. Dyrektor jest pomysłodawcą tej właśnie nagrody.

W kategorii kl. IV –VI  Mai Bednarczyk z Wykrotu i Pawłowi Twardziakowi  z Goworowa komisja przyznała dwa równorzędne I miejsca. Drugie  miejsce przyznano Dominikowi Lisowi z Wykrotu i Żanecie Dziełak z Rząśnika Włościańskiego. III miejscem obdarowano  Maję Biedrzycką z Różana, Błażeja Szymańskiego  i Adama Zalewskiego   z Rzekunia.

W kategorii kl. VII-VIII i kl. III gimnazjalne dwa równorzędne  I miejsca przyznano Julii Borkowskiej z Ołdak i Izabeli Depcie z Goworowa. Dwa II miejsca przyznano Aleksandrze Bochenek z Goworowa oraz Paulinie Jakubowskiej z Różana. Trzy równorzędne III miejsca przyznano Alicji Brzostek z Wąsewa, Małgorzacie Grzyb z Rzekunia oraz Natalii Szulc również z Rzekunia.

Każdy z wokalistów otrzymał nagrodę, której fundatorem był Powiat Ostrołęcki. Swoją cegiełkę do festiwalu dorzucił też Urząd Gminy w Goworowie oraz prywatni przedsiębiorcy. Konkurs poprowadzili: Zuzanna Nowak i Kacper Stworzjan.

Organizatorzy dziękują  drużynie harcerskiej „Orzaki” ze szkoły w Goworowie wraz z ich drużynową Elą Bieniecką, którzy również wystąpili na scenie podczas NUTKI.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie konkursu, pozyskanie sponsorów, zaproszenie gości, przygotowanie dekoracji, dyplomów i nagród były: Joanna Gryczka, Anna Rurka, Beata Ciepierska i Edyta Waszkiewicz.

Każdą „Nutkę” uświetniają swym występem gwiazdy muzyczne lub taneczne. W tym roku  koncert dał Piotr Grzyb.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Pff, 14:05 04-06-2019,   -
Po pierwsze to nie Orzaki tylko Zorza a po drugie to drużynową nie jest Pani Elżbieta
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń