2019-06-04T12:12:35+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Powiat ostrołecki,

Goworowska „Nutka” rozbrzmiałą po raz siódmy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~Pff, 14:05 04-06-2019,   -
Po pierwsze to nie Orzaki tylko Zorza a po drugie to drużynową nie jest Pani Elżbieta
odpowiedz   •   oceń :  
VII Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej i Młodzieżowej „Nutka” przeszedł do historii. Konkurs odbył się 24 maja w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie.

Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny oraz Szkoła Podstawowa w Goworowie. Współorganizatorem Powiat Ostrołęcki. W komisji konkursowej zasiedli: Władysława Niedźwiecka – nauczycielka muzyki oraz Piotr Grzyb – muzyk i instrumentalista.  Komisja stwierdziła, że poziom konkursu był bardzo wysoki, repertuar dobrany do warunków głosowych, żadna piosenka nie powtórzyła się.

W kategorii kl. I-III  dwa równorzędne,  I miejsca przyznano Błażejowi Kowalakowi ze SP w Wąsewie  i Natalii Zalewskiej ze SP w Goworowie, dwa równorzędne II miejsca przyznano Nicoli  Korgól z Rzekunia i Aleksandrze Sówce z Pasiek. Dwa równorzędne miejsca III przyznano Oliwii  Dzwonkowskiej z Rzekunia i Mai Pijanowskiej z Ołdak .

Natalii Zalewskiej przyznano również statuetkę ufundowaną przez dyrektor SP w Goworowie, Jacka Dobrzyńskiego, z dedykacją „Dla wschodzącej Gwiazdy Szkolnej Estrady”. Dyrektor jest pomysłodawcą tej właśnie nagrody.

W kategorii kl. IV –VI  Mai Bednarczyk z Wykrotu i Pawłowi Twardziakowi  z Goworowa komisja przyznała dwa równorzędne I miejsca. Drugie  miejsce przyznano Dominikowi Lisowi z Wykrotu i Żanecie Dziełak z Rząśnika Włościańskiego. III miejscem obdarowano  Maję Biedrzycką z Różana, Błażeja Szymańskiego  i Adama Zalewskiego   z Rzekunia.

W kategorii kl. VII-VIII i kl. III gimnazjalne dwa równorzędne  I miejsca przyznano Julii Borkowskiej z Ołdak i Izabeli Depcie z Goworowa. Dwa II miejsca przyznano Aleksandrze Bochenek z Goworowa oraz Paulinie Jakubowskiej z Różana. Trzy równorzędne III miejsca przyznano Alicji Brzostek z Wąsewa, Małgorzacie Grzyb z Rzekunia oraz Natalii Szulc również z Rzekunia.

Każdy z wokalistów otrzymał nagrodę, której fundatorem był Powiat Ostrołęcki. Swoją cegiełkę do festiwalu dorzucił też Urząd Gminy w Goworowie oraz prywatni przedsiębiorcy. Konkurs poprowadzili: Zuzanna Nowak i Kacper Stworzjan.

Organizatorzy dziękują  drużynie harcerskiej „Orzaki” ze szkoły w Goworowie wraz z ich drużynową Elą Bieniecką, którzy również wystąpili na scenie podczas NUTKI.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie konkursu, pozyskanie sponsorów, zaproszenie gości, przygotowanie dekoracji, dyplomów i nagród były: Joanna Gryczka, Anna Rurka, Beata Ciepierska i Edyta Waszkiewicz.

Każdą „Nutkę” uświetniają swym występem gwiazdy muzyczne lub taneczne. W tym roku  koncert dał Piotr Grzyb.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Pff, 14:05 04-06-2019,   -
Po pierwsze to nie Orzaki tylko Zorza a po drugie to drużynową nie jest Pani Elżbieta
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia