eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Goworowskie Targi Przedsiębiorczości i Aktywności Lokalne [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

W niedzielę, 4 czerwca już po raz szósty odbyły się Goworowskie Targi Przedsiębiorczości i Aktywności Lokalnej.

W Goworowskich Targach  Przedsiębiorczości i Aktywności Lokalnej wzięły udział firmy, które  dzięki swojemu zaangażowaniu i dobrej organizacji pracy odniosły sukces na rynku. W tym roku formuła targów została poszerzona o aktywność społeczną.

Na placu i podczas konferencji swoje pomysły na działalność społeczną i biznesową zaprezentowały podmioty ekonomii społecznej: stowarzyszenia aktywnie działające na terenie gmin: Goworowo, Wąsewo i Długosiodło, koła gospodyń wiejskich, kluby seniora. Wojewódzki Urząd Pracy, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Urząd Gminy Goworowo, Ochotniczy Hufiec Pracy dzieliły się informacjami przydatnymi do zakładania i rozwijania działalności gospodarczej. O różnych formach pełnienia funkcji wojskowej  informowała z kolei Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce.

O przedsiębiorczości społecznej, podczas konferencji,  jako  szansie  na rozwój mówił  Łukasz Wachowski z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej. O tym jak zarobić działając w stowarzyszeniu  opowiedziały Barbara Pędzich-Ciach i Anita Skibińska ze Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi. Z kolei jak zarobić na pasji  mówił  Tomasz Bielawski, finalista programu Genialny Umysł, sołtys wsi Nowy Sielc  w gm. Krasnosielc, lekarz weterynarii, członek Wiejskiego Kabaretu Pięta, członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Krasnosielskiej.

Rozstrzygnięto także  konkurs  pn. „Uczniowski pomysł na biznes”. Nagrody wręczyli: pani skarbnik powiatu ostrołęckiego Barbara Gocłowska i wójt gminy Goworowo Małgorzata Maria Kulesza. Na konkurs wpłynęło 14 prac.  Oceniła je komisja konkursowa w składzie: Marek Radecki – kierownik referatu inwestycyjnego w urzędzie gminy Goworowo, Barbara Kuczyńska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Edyta Wilczewska – współwłaścicielka firmy PROF- DEK, Rafał Ostrowski – instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

I tak, pierwsze miejsce zdobyła  Jolanta Skierkowska,  uczennica zespołu szkół powiatowych w Goworowie, opiekun Grażyna Nowak, drugie  Krzysztof Fronczyk,  uczeń  zespołu szkół powiatowych w Goworowie, opiekun Grażyna Nowak, trzecie  miejsce Magdalena Łojek,  uczennica zespołu szkół powiatowych w Goworowie, opiekun Grażyna Nowak.

Nagroda specjalna trafiła do Jolanty Skierkowskiej. Pracę wyróżniła wójt gminy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×