eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Granice rzeczywistości i wyobraźni – „Pułapka” na Ostrołęckiej Wiośnie Teatralnej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6511
zdjecie 6511
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 6511
Posłuchaj

W Ostrołęce trwa tegoroczna edycja Ostrołęckiej Wiosny Teatralnej – wydarzenia, które co roku przyciąga miłośników sztuki i dostarcza im intensywnych emocji. Tym razem publiczność miała okazję obejrzeć jedno z najbardziej wymagających dzieł Tadeusza Różewicza – dramat „Pułapka”.

Sztuka, wyreżyserowana przez Izabelę Gąskę, przeniosła widzów w głąb egzystencjalnych lęków i dylematów głównego bohatera – Franza. To postać zagubiona pomiędzy światem realnym a własną, niepokojącą wizją rzeczywistości. Różewicz, wierny swojej poetyce absurdu i filozoficznej refleksji, zmusza odbiorcę do zadania sobie fundamentalnych pytań: gdzie kończy się to, co obiektywne, a zaczyna subiektywna konstrukcja naszego umysłu?

Na scenie zobaczyliśmy grupę utalentowanych młodych aktorów: Alicję Bożomańską, Antoniego Rudnickiego, Annę Świrską, Mariannę Deptułę, Amelię Gregorczyk oraz Alicję Lachowską. Ich zaangażowanie i autentyczność pozwoliły w pełni oddać dramatyczne napięcia i emocjonalną głębię tekstu.

Izabela Gąska, podejmując się reżyserii „Pułapki”, postawiła na świeżą interpretację – subtelnie wydobywając aktualność tematów poruszanych przez Różewicza i ukazując, że choć dramat powstał dekady temu, jego przesłanie pozostaje wciąż żywe i aktualne.

Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności, która doceniła nie tylko wyrazistą grę aktorską, ale i umiejętne połączenie klasycznego tekstu z nowoczesną wrażliwością inscenizacyjną. Ostrołęcka Wiosna Teatralna ponownie udowodniła, że potrafi zaskakiwać i inspirować – dając widzom nie tylko rozrywkę, ale i ważne powody do refleksji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×