eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Groby Pańskie w ostrołęckich kościołach (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 2522
Grób Pański w kościele pw.Zbawiciela Świata nawiązuje do beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się za kilka dni. (fot.R.Dawid)Grób Pański w kościele pw.Zbawiciela Świata nawiązuje do beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się za kilka dni. (fot.R.Dawid)
REKLAMA
zdjecie 2522
Motyw papieski, motyw globu świata - sprawdziliśmy, jak w tym roku wyglądają Groby Pańskie w ostrołęckich kościołach.

Święcenie pokarmów i odwiedzanie Grobów Pańskich należą do najpowszechniejszych zwyczajów wielkanocnych. Odwiedziliśmy dziś wszystkie kościoły w Ostrołęce. Groby Pańskie dostarczą nam wzruszeń i tematów do głębokich przemyśleń. Wymowa niektórych wydaje się oczywista.

Inne, takie jak np. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, pw. Zbawiciela Świata oraz  parafii pw. Królowej Rodzin zostały wzbogacone o motyw papieski. Grób Jezusa nawiązuje przy tym do beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się za kilka dni.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×