eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, UJAWNIAMY

Groźny incydent na proteście rolników. Zatrzymany został... ksiądz. Stanie przed sądem

REKLAMA
zdjecie 9637
Protest w Ponikwi DużejProtest w Ponikwi Dużej
REKLAMA
zdjecie 9637

Podczas blokady ronda w ramach protestu rolników w Ponikwi Dużej doszło do zdarzenia drogowego, które mogło być naprawdę poważne w skutkach. Z naszych informacji wynika, że za kierownicą auta, które brało udział w incydencie, siedział... ksiądz.

20 marca odbyła się kolejna odsłona protestu rolników. Manifestacje i blokady dróg trwają w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej od kilku tygodni. Rolnicy domagają się m.in. odstąpienia od przepisów Europejskiego Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza państw UE.

W powiecie ostrołęckim demonstrowano m.in. w Ponikwi Dużej, gdzie blokowane było rondo. To właśnie tam doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Jak wynika z relacji świadków, kierujący autem miał próbować wjechać w jednego z protestujących rolników.

- 20 marca podczas protestu rolników w Ponikwi Dużej doszło do spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym dla 27-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który znajdował się na przejściu dla pieszych. Jak wynika z ustaleń, kierujący osobowym volvo 36-letni mieszkaniec woj. podlaskiego podjechał do przejścia, wtedy 27-latek oparł ręce na maskę jego samochodu. Pomimo tego, kierowca pojechał dalej, a pieszy odsunął się z toru jazdy, aby uniknąć potrącenia, nie doznał obrażeń działa. Policjanci natychmiast ruszyli za samochodem, po kilkuset metrach został on zatrzymany - informuje kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Z naszych ustaleń wynika, że za kierownicą siedział... ksiądz (nie był to kapłan z żadnej lokalnej parafii). Duchowny po zdarzeniu miał być kompletnie zdezorientowany. Przebadano go, okazało się, że był trzeźwy i nie był pod wpływem środków odurzających.

Wobec kierowcy został skierowany wniosek o ukaranie do sądu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i niestosowanie się do ruchu prawostronnego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×