zdjecie 9799
zdjecie 9799
2015-12-01T10:02:48+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Grudzień z OCK: Będzie świątecznie i sylwestrowo

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Grudzień w Ostrołęckim Centrum Kultury zapowiada się wyjątkowo świątecznie i sylwestrowo. Zaplanowano m.in. koncerty kolęd, spektakle teatralne, występ zespołu Red Lips, wernisaże wystaw oraz wieczór sylwestrowy z seansami filmowymi i pokazem fajerwerków.

W grudniu OCK przygotowało dla mieszkańców Ostrołęki m.in. koncert zespołu Red Lips w ramach projektu Nastroje we Dwoje, koncert charytatywny Bajkowe Mikołajki, przegląd Filmowe Zwierciadła, spektakl teatralny Małe Zbrodnie Małżeńskie, Opowieść Wigilijną czy koncerty kolęd i pastorałek.

Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich zaplanowanych imprez w Ostrołęckim Centrum Kultury

ŁOMŻA W FOTOGRAFII
wernisaż wystawy
4 XII, godz. 18, hol OCK
W ramach współpracy środowisk fotograficznych Ostrołęki i Łomży zaprezentujemy ostrołęczanom dorobek łomżyńskiego środowiska fotograficznego. W tym samym czasie w Łomży prezentowana będzie wystawa „Ostrołęka – portret miasta” przygotowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne.
Wystawa czynna dwa miesiące.
 
BAJKOWE MIKOŁAJKI
koncert charytatywny
5 XII, godz. 12.00 , sala widowiskowa OCK
Zapraszamy na koncert, podczas którego będziemy zbierać fundusze na leczenie Dobrusi Napiórkowskiej chorej na artrogrypozę.
W koncercie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego OSTROŁĘKA, Ostrołęcki Chór Kameralny, Zespół Tańca Współ-czesnego DE-EM, wokaliści Studia Piosenki, aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, Dziecięcy Teatr Amatorski.
Będziemy też promować nowy kalendarz na rok 2016: „Duże niebezpieczeństwa małych dzieci” ze zdjęciami Marty Góralskiej-Wołosz, rysunkami Joanny Dąbrowskiej i tekstem Michała Napiórkowskiego.
Realizację Projektu „Duże Niebezpieczeństwa Małych Dzieci 2016” wspiera Prezydent Miasta Ostrołęki, Janusz Kotowski.
Wsparcie leczenia Dobrawy Napiórkowskiej można zrealizować, wpłacając darowizny:
- Fundacja Strefa Przetrwania, ul. Zwycięzców 5, 07-410 Ostrołęka, nr konta: 74 1090 2590 0000 0001 3097 8347, z dopiskiem: DOBRUSIA
- 1% podatku można przekazać za pośrednictwem: Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATTI, KRS: 0000309499 z dopiskiem: DOBRUSIA
 
17. FILMOWE ZWIERCIADŁA
Festiwal Filmów Amatorskich
5-6 XII, mała sala Kina Jantar, wstęp wolny
W konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki zobaczymy 31 filmów (ze 180 zgłoszonych).
Filmy oceniać będzie jury w składzie: dr hab. Tomasz Samosionek (operator, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi), Aleksandra Bożek (aktorka filmowa i teatralna, pedagog), Wojciech Solarz (aktor, reżyser filmów niezależnych). 
szczegóły na stronie www.akfjantar.pl 
 
MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE
spektakl teatralny z cyklu Teatr Mazowiecki przedstawia
11 XII, godz. 19, sala widowiskowa, bilet 30 zł
… Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą - ostrzega autor sztuki. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z 15-letnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i, jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.
Autor: Eric Emmanuel Schmitt
Reżyseria: Marek Pasieczny 
Wystąpią: Katarzyna Herman, Redbad Klijnstra
 
RED LIPS
koncert
12 XII, godz. 17, sala widowiskowa OCK, bilet 25 zł
Rockowe brzmienie lat 90., świeżość XXI wieku i ogromna żywiołowość, która na scenie osiąga imponujące rozmiary sprawiły, że ludzie pokochali RED LIPS. To jednak dopiero początek. Drugi, dojrzalszy i z pewnością pełen energii album grupy jest już w drodze…
Nastroje we Dwoje - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
spektakl teatralny dla dzieci (od 6 lat), młodzieży i dorosłych
13 XII, godz. 12, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł dziecko, 10 zł dorosły 
Historia starego egoisty Scrooge'a, któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany moralnej. Przedstawienie Olsztyńskiego Teatru Lalek w atrakcyjny sposób łączy żywy plan aktorski z animacją lalek i grę aktora w masce oraz wykorzystuje elementy „czarnego teatru”.
Reżyseria: Krystyna Jakóbczyk
Obsada: Jarek Cupriak l Tomasz Czaplarski l Elżbieta Grad-Cupriak l Adam Hajduczenia l Agnieszka Harasimowicz l Anna Kukułowicz l Marcin Młynarczyk l Agnieszka Roszko
Godziny dla Rodziny - akcja  finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
GWIAZDKOWY ANIOŁ
rozstrzygnięcie konkursu
15 XII, godz. 11.30, mała sala kinowa, wstęp wolny
Kultownia OCK zaprasza na ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Gwiazdkowy Anioł - anioł na miarę...”.
Fundatorem Nagród jest Prezydent Miasta Ostrołęki.
 
KLEZMAFOUR - SZTUKMISTRZE Z LUBLINA
spotkania z muzyką
16 XII, godz. 13.15 , sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł
W tym sezonie, w temacie poświęconym muzyce ludowej oddajemy głos zespołowi Klezmafour, który jest bez wątpienia jednym z najciekawszych zjawisk na polskiej scenie etnicznej. Klezmafour, jak wskazuje nazwa, inspiracje czerpie głównie z muzyki klezmerskiej, ale sięga także po tematy pochodzące z Bałkanów i szeroko pojętego Wschodu. Dla młodych melomanów będzie to okazja do zapoznania się z niektórymi żydowskimi świętami i obyczajami. Opowiemy zatem o tradycji szabasu, historii święta Purim i o tym, jak przebiega żydowski ślub, wesele oraz królewski tydzień. Przedstawimy również ilustrowane muzyką baśnie, tak odmienne od europejskiej tradycji.
Wykonawcy: Grzegorz Gadziomski (skrzypce) l Wojciech Czapliński (klarnet) l Rafał Grząka (akordeon) l Gabriel Tomczuk (kontrabas) l Kamil Siciak (perkusja).
 
OSTROŁĘKA 2015
wernisaż wystawy poplenerowej    
17 XII, godz. 19, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
Już po raz dziewiąty odbył się Kurpiowski Plener Malarsko-Literacki. Na wystawie zobaczymy obrazy powstałe na plenerze oraz ich autorów, a podczas wernisażu usłyszymy ekfrazy do obrazów (artystyczne opisy dzieła sztuki) napisane przez uczestników warsztatów literackich.
Organizatorami pleneru są: Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, Galeria Ostrołęka OCK oraz Miejska Biblioteka Publiczna.
 
SCENA TO DZIWNA
koncert 
18 XII, godz. 18, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
Pastorałki Jacka Kaczmarskiego zaprezentuje grupa wokalno-teatralna z Klubu Oczko.
 
SPOTKANIE KOLĘDOWE
koncert 
20 XII, godz. 18, Klub Oczko, wstęp wolny
Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy zaprasza na koncert kolęd i pastorałek.
 
WIECZÓR   SYLWESTROWY
Zapraszamy na wspólne pożegnanie odchodzącego roku - Wieczór Sylwestrowy pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki.
- Na początek proponujemy 2 seanse filmowe w Kinie Jantar:
  godz. 19.30  SŁABA PŁEĆ - komedia romantyczna prod. polskiej 2016, w reżyserii Krzysztofa Langa z   Olgą Bołądź w roli głównej; bilet 15 zł
  godz. 21.30  POINT BREAK - NA FALI - film akcji prod. USA 2015, w reżyserii Ericsona Core; wyst.: Luke Bracey, Ray Winstone; bilet 15 zł
- Potem zapraszamy na plac przy Galerii Bursztynowej, która jest współorganizatorem tej imprezy. Od godz. 23.00 grać tam będzie DJ Radosław Szewczyk. O północy usłyszymy życzenia na Nowy Rok od Prezydenta, Janusza Kotowskiego i będziemy świadkami pokazu fajerwerków.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×