eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Grupa Radosna Twórczość na Wiejskich Klimatach w płockim zoo [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2349
fot. Unikat Przyjazna Gminafot. Unikat Przyjazna Gmina
REKLAMA
zdjecie 2349
Kwiaty z bibuły, wycinanki czy robótki szydełkowe – tego wszystkiego mogli nauczyć się ci, którzy 20 lipca odwiedzili stoisko twórców ludowych z grupy „Radosna Twórczość” podczas imprezy „Wiejskie klimaty”odbywającej się na terenie płockiego ZOO.

Twórczynie ludowe ze Stowarzyszenia „Unikat – Przyjazna Gmina” pojawiły się tam na zaproszenie pracowników Urzędu Miasta Płock, którzy widzieli ich wyroby, prezentowane w maju podczas Jarmarku Tumskiego. Kurpiowska sztuka ludowa tak spodobała się organizatorom „Wiejskich klimatów”, że zaowocowało to ponowną wizytą w Płocku. Nie tylko osoby odpowiedzialne za organizację imprezy zachwyciły się twórczością naszego regionu; kiedy tylko ogłoszono, że można zgłaszać się na bezpłatne warsztaty, tłum chętnych nie malał nawet przez chwilę.

Panie pracowały bez chwili przerwy, by pokazać młodym osobom, jak wykonać mlecze czy róże z bibuły, czy jak stworzyć leluję. Zarówno organizatorzy, jak i odwiedzający teren imprezy byli tak zadowoleni z obecności Kurpianek, że na pewno zaowocuje to współpracą przy kolejnych edycjach „Wiejskich klimatów”.

Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17  18  19 dk20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×