eOstroleka.pl
Region,

GTI Travel ogłasza upadłość

REKLAMA
zdjecie 3514
REKLAMA
zdjecie 3514

Dziś w godzinach popołudniowych zarząd GTI Travel Poland Sp. z o.o. przesłał mailowo do urzędu marszałkowskiego oświadczenie o niewypłacalności biura. Poza granicami kraju pozostaje 750 osób, z czego jutro planowo wraca 538 osób.

Z komunikatu na stronie GTI Travel Poland Sp. z o.o. wynika, że biuro zaprzestaje działalności touroperatorskiej. Po otrzymaniu oświadczenia o niewypłacalności możliwe jest uruchomienie środków z gwarancji ubezpieczeniowej. Gwarancja ubezpieczeniowa wystawiona przez Signal Iduna opiewa na 7,25 mln zł.

Przez cały dzień do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie docierały informacje o problemach biura podróży GTI Travel Poland. Jak nas informowało biuro, kierownictwo firmy podejmowało próby ratowania biura. Niestety, ostatecznie przesłało skan oświadczenia o niewypłacalności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kompetencje urzędów marszałkowskich ograniczają się jedynie do uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowej. Środki te pokrywają w pierwszej kolejności powroty turystów do kraju, a następnie ewentualne rekompensaty dla poszkodowanych klientów biura.

Wszystkie osoby poszkodowane przez biuro będą mogły pobierać ze strony urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego – www.mazovia.pl formularz zgłoszenia roszczeń, a następnie składać go w urzędzie marszałkowskim.

Wszelkie informacje na temat miejsca pobytu turystów i ich powrotu do kraju będziemy przekazywać w miarę otrzymania danych od GTI Travel Poland.

Na stronie firmy czytamy:

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że niestety dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

W związku z tym, decyzją Zarządu GTI Travel Poland, z uwagi na fakt, iż nie będziemy w stanie kontynuować działalności touroperatorskiej, w najbliższych dniach zostanie zgłoszony do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości Spółki GTI Travel Poland Sp. z o.o.

Od dnia dzisiejszego została wstrzymana sprzedaż imprez GTI Travel Poland. Nie odbędą się również wyloty zaplanowane od dnia 05.06.2013.

Trwająca cały dzisiejszy dzień próba pozyskania inwestora strategicznego niestety nie powiodła się, w związku czym Spółka poinformowała już o tym fakcie Urząd Marszałkowski oraz naszego Ubezpieczyciela Signal Iduna TU SA.

W chwili obecnej trwają prace dotyczące wszczęcia procedury związanej z uruchomieniem gwarancji ubezpieczeniowej.

GTI Travel Poland pracuje i nadal będzie pracował nad zapewnieniem bezpiecznego sprowadzenia turystów do Polski, zwłaszcza tych osób które miały planowany rejs liniami Sky Airlines. Większość naszych Klientów ma opłacone powroty w ramach wykupionych imprez turystycznych, podobnie z pobytami na miejscu. Dla pozostałych osób, a także dla Klientów którzy nie wylecą już na wakacje zostaną uruchomione środki z gwarancji ubezpieczeniowej.

Pragniemy Państwa bardzo przeprosić i zapewnić że cała sytuacja jest dla nas olbrzymim stresem i zaskoczeniem, ale będziemy do końca wypełniać swoje obowiązki oraz ściśle współpracować zarówno z Urzędem Marszałkowskim, jak i Signal Iduna TU SA.


Zespół GTI Travel Poland

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×