2016-07-14T13:10:09+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Gwałtowne burze w Ostrołęce. Co zrobić gdy uszkodzone zostanie nasze mienie?

REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie pogoda w Ostrołęce płata nam niezłe figle - nie brakuje gwałtownych burz oraz ulewnych deszczów. Zagrożenie dla mieszkańców oraz zaparkowanych pojazdów mogą więc stanowić drzewa. Co zrobić gdy zauważymy zagrożenie lub - co gorsza - uszkodzone zostanie nasze mienie, np. samochód?

Interpelację w tej sprawie, zadając prezydentowi Januszowi Kotowskiemu cztery pytania, zgłosił radny Łukasz Kulik. Poruszone zostały w niej ważne kwestie, które mogą być przydatne dla mieszkańców, dlatego warto zaznajomić się ze wskazówkami udzielonymi przez Urząd Miasta.

Jeżeli już zdarzy się burza z gwałtownymi wyładowaniami i spowoduje, że połamane gałęzie i drzewa będą leżeć na ulicy, powstaje wtedy pytanie: gdzie zgłosić tego typu zdarzenie? Odpowiedź jest prosta: w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa dla ludzi bądź mienia należy skontaktować się ze Strażą Pożarną, z kolei w innych przypadkach zwrócić się można do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska lub Referatu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ostrołęki. Tam będziemy mogli uzyskać stosowną pomoc.

Zdarzają się także sytuacje, w których drzewo zostanie naruszone przez wiatr, lecz naderwane gałęzie jeszcze trzymają się drzewa, stwarzając tym samym zagrożenie. Taką sytuację zgłaszać należy do Straży Pożarnej, która powinna podjąć szybką interwencję. Podjęte działania mają chronić zdrowie, życie i mienie obywateli. Jeżeli jednak już na terenie Ostrołęki uszkodzone zostanie nasze mienie w wyniku wyładowań atmosferycznych, to wtedy szkodę można zgłaszać do Urzędu Miasta.

Warto dodać, że ostrołęccy urzędnicy regularnie przeprowadza kontrolę drzew znajdujących się w pasie drogowym oraz zadrzewień znajdujących się na nieruchomościach będących własnością miasta. Jeżeli drzewo kwalifikuje się do usunięcia, wtedy podejmowane są kolejne działania, aż do uzyskania pozwoleń na wycinkę.  

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2