2016-12-15T08:33:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Gwiazda KSW Michał M. zatrzymany przez CBŚ (zobacz wideo)

REKLAMA
REKLAMA
0
0
3
Najlepszy komentarz
~Widmo , 10:27 15-12-2016,   -
Jak zwykle piszecie farmazony haha😂 dowiadujcie sie szczegółów później piszcie prawde!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Jeden z najsłynniejszych polskich zawodników MMA Michał M. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Funkcjonariusze wkroczyli do szczecińskiego domu sportowca w środę 14 grudnia o 6.00, a już wieczorem podjęta została decyzja o postawieniu zarzutów i aresztowaniu na 3 miesiące.

Nie przyznaje się do winy

Michał M. ps. "Cipao" ma 32 lata. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników mieszanych sztuk walki. Karierę rozpoczął w 2003 roku i potoczyła się ona bardzo szybko. Kilka lat później walczył już dla KSW - najprężniej działającej organizacji mma w Polsce. Był mistrzem tej federacji, a tytuł stracił w piątej obronie pasa po porażce z Mamedem Chalidowem.

Sportowcowi postawiono poważne zarzuty, M. został aresztowany na 3 miesiące. Obrońca Michała M. zakwestionował sposób zatrzymania swojego klienta. Jak zaznaczył, użyte środki były kompletnie nieadekwatne do okoliczności.

- Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania. Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki - poinformował adwokat Jakub Łysakowski.

Michał M. nie przyznał się do winy. Oficjalne stanowisko wystosowała też federacja KSW.

- W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi w sprawie zatrzymania Michała przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, oświadczamy, że KSW zajmie stanowisko w tej sprawie w momencie podania przez organy państwowe do wiadomości publicznej informacji nt. powodów zatrzymania oraz ewentualnego prawomocnego wyroku sądu - czytamy na kswmma.com.

Ekshumacja jednym z dowodów

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 21 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa zajmowała się multiprzestępczością, a w szczególności przemytem kokainy z Aruby, haszyszu, jak też handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami. W akcji zatrzymań wzięło udział 300 funkcjonariuszy Policji, którzy jednocześnie weszli do 40 miejsc w czterech województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty, a w stosunku do 18 osób Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Jednym z  namacalnych dowodów działalności prowadzonej przez tę grupę, była ekshumacja kuriera narkotykowego, zmarłego w lutym 2012 roku. W wyniku sekcji zwłok, w żołądku ujawniono 4 pakiety i w jelicie grubym 8 pakietów, z zawartością płynnej substancji o masie około 700 gramów. Podczas badań  fizykochemicznych stwierdzono, że było to 740 gramów czystej, płynnej kokainy. Pozwala to otrzymać około kilograma czystego narkotyku, z którego po dodaniu wypełniaczy można zrobić 7 kilogramów w obrocie detalicznym. Zyski, jakie można osiągnąć przy sprzedaży mogłyby sięgnąć około 2 mln zł.

Policjanci CBŚP ustalili również, że grupa zajmowała się na ogromną skalę przemytem i wprowadzaniem do obrotu haszyszu, jak też handlem tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili też, że członkowie grupy podczas rozwiązywania konfliktów z innymi przestępcami posługiwali się bronią palną, w tym długą -   karabiny AK-47. Straty Skarbu Państwa z tytułu obrotu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy wyniosły ponad 17 mld złotych. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Widmo , 10:27 15-12-2016,   -
Jak zwykle piszecie farmazony haha😂 dowiadujcie sie szczegółów później piszcie prawde!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:50 15-12-2016,   -
[quote=Widmo ]Jak zwykle piszecie farmazony haha😂 dowiadujcie sie szczegółów później piszcie prawde!!! [/quote]
to dawaj szczegóły i prawde jeleniu
odpowiedz   •   oceń :  
~Lel , 12:02 15-12-2016,   -
hahaha nagrali Latarkę i jakieś ch*jowe zegarki to dowodzi jakim wielkim gangsterem jest
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30