zdjecie 1233
zdjecie 1233
zdjecie 1233
2014-08-22T19:56:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Gwiazda MMA Czeczen Aslambek S. z zarzutami za udziału w grupie przestępczej wymuszającej haracze [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. policja.plfot. policja.pl
REKLAMA

Policjanci CBŚ pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która stosując przemoc i groźby zajmowała się wymuszeniami haraczy i nielegalnym odzyskiwaniem wierzytelności. Z ustaleń śledczych wynika, że jej członkowie, będący czołowymi zawodnikami popularnego klubu MMA w Olsztynie, mogli działać od kilku lat na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Grupy realizacyjne zatrzymały na terenie Olsztyna i Warszawy w sumie cztery osoby. Wśród nich znalazł się 33-letni Czeczen poszukiwany przez Interpol za zabójstwo. Cała czwórka została tymczasowo aresztowana.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego, rozpracowując grupy przestępcze z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, rozbili zorganizowaną grupę, która stosując groźby i przemoc wobec przedsiębiorców wymuszała haracze i zajmowała się nielegalnym odzyskiwaniem wierzytelności. Jej członkowie wywodzą się z olsztyńskiego środowiska zawodników MMA. Z ustaleń organów ścigania wynika, że grupa mogła działać od kilku lat na terenie województwa warmińsko - mazurskiego. Członkowie grupy podczas przestępczej działalności wykorzystywali swoje ponadprzeciętne umiejętności w sztukach walki. Popularność zdobyta dzięki uprawnianiu sportu wzmocniła ich pozycję i spowodowała, że byli pewni siebie i skuteczni w działaniu. Z prowadzonego postępowania wynika, że podejrzani z przestępczej działalności uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Dzięki wiedzy operacyjnej funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i wymianie informacji z Interpolem ustalono, że jeden z mężczyzn będący w zainteresowaniu kryminalnych ukrywał się w Polsce pod fałszywymi danymi, podając się za Abulkhana K. 33-latek był poszukiwany przez Interpol za zabójstwo, do którego miało dojść na terenie Kaliningradu.

19 i 20 sierpnia br. grupy realizacyjne jednocześnie uderzyły w kilka miejsc na terenie Olsztyna i Warszawy. W konsekwencji kryminalni zatrzymali cztery osoby w wieku od 27 do 33 lat. 30-letni Aslambek S., 33-letni Aslan A., 27-letni Piotr P. i 30-letni Michał Sz. trafili do policyjnego aresztu.

Po przesłuchaniach mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszeń haraczy, zmuszania do zwrotu wierzytelności. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Cała czwórka została tymczasowo aresztowana.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Osoby, które stały się ofiarami podejrzanych, mogą zgłosić ten fakt do Centralnego Biura Śledczego pod nr tel. 89 522-46-50. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×