2015-09-18T14:56:55+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Hala przy Partyzantów otwarta po remoncie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
REKLAMA

W piątkowe przedpołudnie hala sportowa przy ul. Partyzantów w Ostrołęce znów zatętniła życiem. Po rocznych pracach remontowych doszło do uroczystego oddania hali do użytku. Nie zabrakło wielu atrakcji, wśród których był także niezwykły mecz bubble-soccera z udziałem ostrołęckich samorządowców.

Wysłużona hala sportowa przy ul. Partyzantów przeszła gruntowną modernizację. Wymieniono wszystkie sieci (elektryczną, c.o. wodno-kanalizacyjną), które funkcjonowały przez kilkadziesiąt lat istnienia budynku. Obiekt wzbogacił się też o nową stolarkę okienną i drzwiową, jak również pokrycie dachowe. Trwają prace przy odnowieniu sal ćwiczeniowych, pomieszczeń szatni oraz łazienek. Hala zmieniła się także z zewnątrz - w oczy rzuca się nowa, atrakcyjna kolorystycznie elewacja. Renowacji poddano także parkiet głównej hali sportowej, a na widowni montowane są siedziska w kolorystyce flagi Ostrołęki.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce Robert Juchniewicz przypomniał licznie zgromadzonym widzom historię obiektu przy ulicy Partyzantów. Do 1968 roku istniała w tym miejscu drewniana hala, w której ćwiczyli głównie ciężarowcy i tenisiści stołowi, budynek jednak spłonął i wtedy rozpoczęto działania zmierzające do postawienia hali z prawdziwego zdarzenia. Budowę ukończono w 1972 roku i od tamtej pory hala nie przeszła generalnego remontu, jedynie drobne naprawy. Robert Juchniewicz podkreślił, że jest to niezwykle ważny obiekt dla środowiska sportowego - w hali rozgrywano m.in. finał Pucharu Polski w siatkówce w latach 70. XX wieku, wiele zawodów bokserskich z udziałem późniejszych gwiazd pięściarstwa, m.in. Dariusza Michalczewskiego i Andrzeja Gołoty, a także zawody tenisowe, których uczestnikiem był legendarny Andrzej Grubba.

Uroczystość otwarcia hali miała także część nieoficjalną, przygotowano występy zespołu tańca nowoczesnego De-eM, pokaz karate w wykonaniu Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin, a także niezwykły mecz bubble-soccera. Reprezentacja Rady Miasta pokonała w nim drużynę prezydenta Janusza Kotowskiego 2:0 po golach Edwarda Góreckiego i Jerzego Grabowskiego. Jeszcze dziś w hali odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Posła na Sejm RP Arkadiusza Czartoryskiego.

REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×